Aktualności

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie sukcesywnie realizuje prace nad kolejnymi planami zadań ochronnych (PZO) dla obszarów Natura 2000 położonymi na terenie województwa lubelskiego. W Jabłonnej (Dom Weselny „OLA”) 11 czerwca br. odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Lokalnej Współpracy (ZLW) dla obszaru Natura 2000 Chmiel PLH060001.

O REZERWACIE „CHMIEL” DYSKUTOWANO W JABŁONNEJ

Dnia 10 czerwca 2019 roku w siedzibie Biura Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie (organizatora) odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Wiosna w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym”.

„WIOSNA W KRZCZONOWSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM” – PODSUMOWANIE KONKURSU (AKTUALIZACJA)

Dnia 11 czerwca 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Rowerem po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym”, zorganizowanego przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzczonowie.

Dnia 28 maja br. w Biurze Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbyło się robocze spotkanie z pracownikiem i studentami kierunku leśnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerniejowie poznali Krainę cieszynianki…multimedialnie.

Było to w czasach, kiedy śródleśne wioski, które trafniej byłoby nazwać futorami, w Lasach Janowskich, niewiele zapewne różniły się od „gawry” Kiemliczów z „Potopu”,

Ukazał się drukiem najnowszy numer Krzczonowskiego Gościńca, czasopisma wydawanego przez Krzczonowskie Stowarzyszenie Regionalne. Znalazły się w nim także materiały ZLPK.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzczonowie zapraszają dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie do udziału w konkursie plastycznym „Rowerem po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym”.