Aktualności

Od kilku lat nadzór nad przebiegiem etapu „parkowego” w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym sprawuje Biuro Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie. W tym roku nietypowo bo Lublinie (31 stycznia 2020 r.) odbył się kolejny etap XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do sprawdzianu wiedzy nt. Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego przystąpiły dwie szkoły z terenu Parku.

O Krzczonowskim Parku Krajobrazowym pisano w Lublinie…

W najnowszym numerze „Wieści z Rybczewic” ukazał się artykuł o nowych tablicach Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

O nowych tablicach ZLPK w „Wieściach z Rybczewic”

W najnowszym numerze Pulsu Gminy Jabłonna ukazał się artykuł na temat aktywności Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na terenie gminy w 2019 r.

Wiatrak koźlak w Żukowie położony na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego doczekał się pracy licencjackiej na swój temat.

W parkach krajobrazowych podlegających bezpośrednio pod Biuro Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie zostały ustawione nowe tablice informacyjne i graniczne.

Ukazał się drukiem kolejny numer Krzczonowskiego Gościńca, w którym znajduje się artykuł o nowym wydawnictwie ZLPK.

Odpowiedzi na tak postawione pytanie szukali uczestnicy spaceru krajobrazowego, który odbył się 17 października br. na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. W tym roku hasłem przewodnim spacerów krajobrazowych organizowanych w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w całej Polsce jest woda i znaczenie w krajobrazie.

W Jabłonnej (Dworek Jabłonna), w dniu 10 września br., odbyło się spotkanie Zespołu Lokalnej Współpracy, na którym zostały przestawione założenia do opracowania planu zadań ochronnych (PZO) siedlisk Natura 2000 Olszanka PLH060012. Gospodarzem spotkania była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.