Aktualności

Ukazał się drukiem kolejny numer Krzczonowskiego Gościńca, w którym znajduje się artykuł o nowym wydawnictwie ZLPK.

Nowy numer Krzczonowskiego Gościńca

Odpowiedzi na tak postawione pytanie szukali uczestnicy spaceru krajobrazowego, który odbył się 17 października br. na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. W tym roku hasłem przewodnim spacerów krajobrazowych organizowanych w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w całej Polsce jest woda i znaczenie w krajobrazie.

Dlaczego Śmierdzące Źródełko nie śmierdzi?

W Jabłonnej (Dworek Jabłonna), w dniu 10 września br., odbyło się spotkanie Zespołu Lokalnej Współpracy, na którym zostały przestawione założenia do opracowania planu zadań ochronnych (PZO) siedlisk Natura 2000 Olszanka PLH060012. Gospodarzem spotkania była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

Staraniem gminy Jabłonna został wytyczony nowy szlak rowerowy przebiegający częściowo po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym.

W dniu 25 sierpnia w „herbowej” miejscowości Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego – Krzczonowie – odbyły się doroczne dożynki gminne.

Rybczewice to gmina w powiecie świdnickim położona na terenie malowniczego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. To tu rokrocznie odbywają się uroczystości urodzinowe Jana III Sobieskiego i wydawany na jego cześć „Jarmark Królewski”.

W ubiegłym tygodniu pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych wraz ze stażystami, wybrali się do dwóch Parków Krajobrazowych: Krzczonowskiego i Skierbieszowskiego. Kontynuowali prace konserwatorskie infrastruktury edukacyjnej na podlegających im obszarach chronionych.

Pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych prowadzą zabiegi konserwatorskie infrastruktury edukacyjnej na terenie podległych obszarów chronionych.