Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Nestor polskiej ornitologii przyszedł na świat 201 lat temu w majątku Jabłonna na terenie dzisiejszego Czerniejowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jego rodzinna ziemia o nim nie zapomina …

Boski Taczanowski

Od kilku lat nadzór nad przebiegiem etapu „parkowego” w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym sprawuje Biuro Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie. W tym roku nietypowo bo Lublinie (31 stycznia 2020 r.) odbył się kolejny etap XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do sprawdzianu wiedzy nt. Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego przystąpiły dwie szkoły z terenu Parku.

O Krzczonowskim Parku Krajobrazowym pisano w Lublinie…

W najnowszym numerze „Wieści z Rybczewic” ukazał się artykuł o nowych tablicach Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

W najnowszym numerze Pulsu Gminy Jabłonna ukazał się artykuł na temat aktywności Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na terenie gminy w 2019 r.

Wiatrak koźlak w Żukowie położony na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego doczekał się pracy licencjackiej na swój temat.

W parkach krajobrazowych podlegających bezpośrednio pod Biuro Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie zostały ustawione nowe tablice informacyjne i graniczne.

Ukazał się drukiem kolejny numer Krzczonowskiego Gościńca, w którym znajduje się artykuł o nowym wydawnictwie ZLPK.

Odpowiedzi na tak postawione pytanie szukali uczestnicy spaceru krajobrazowego, który odbył się 17 października br. na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. W tym roku hasłem przewodnim spacerów krajobrazowych organizowanych w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w całej Polsce jest woda i znaczenie w krajobrazie.