Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

W dniach 22-23 września br. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja „Inwentaryzacja i monitoring przyrodniczy w parkach krajobrazowych”.

Konferencja inwentaryzacyjna w Puszczy Kozienickiej

Lada dzień możemy spodziewać się, że nasz ojczysty rajski ptak przyleci do nas.

W oczekiwaniu na żołny

Ciepła, rozśpiewana ptakami wiosna sprzyja do obserwacji naszych skrzydlatych braci mniejszych.

Od 21 kwietnia Oddział w Zamościu razem ze Szkołą Podstawową im. Karola Namysłowskiego w Wierzbie rozpoczął obchody Dnia Ziemi. Szkoła położona jest na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. To nie pierwszy rok naszych wspólnych obchodów tego ważnego dla nas dnia.

Obchody Międzynarodowego Dnia Ptaków odbyły się w br. w Przedszkolu w Skierbieszowie, w sercu największego parku krajobrazowego naszego województwa.

… w chłodzie i w słońcu turyści górscy zwiedzali największy z naszych parków krajobrazowych – Skierbieszowski Park Krajobrazowy.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu już po raz jedenasty organizuje konkurs techniczny „Budka lęgowa”. Jego głównym celem jest włączenie młodzieży w czynną ochronę ptaków z grupy dziuplaków poprzez zwiększenie liczby sztucznych miejsc gniazdowania i tym samym zwiększenie liczebności ptaków w miejscach gdzie brakuje naturalnych drzew dziuplastych.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprasza do udziału w badaniach na temat chomika europejskiego, które realizowane są przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Jednocześnie informacje te pomogą również nam zdobyć wiedzę na temat występowania chomika na terenie naszych Parków. Prosimy o wypełnienie załączonej ankiety lub jej rozpowszechnienie. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców, szczególnie do osób związanych z rolnictwem, ale nie tylko.