Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Skierbieszowski Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1995
Powierzchnia 35363,51 ha
Otulina 12625,30 ha
Położenie Wyżyna Lubelska / Działy Grabowieckie, Kotlina Zamojska
Jednostka odpowiedzialna Biuro ZLPK w Lublinie

Aktualności

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Gminny Ośrodek Kultury razem z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych organizuje trzy konkursy pod wspólnym hasłem: „Przywróć naszą ziemię”.

Konkursy „Przywróć naszą ziemię”

Startuje instagramowa akcja promująca wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych #kieruneklubelskiekrajobrazy. Projekt nawiązuje do ubiegłorocznego konkursu fotograficznego i również dotyczy wykonania przyrodniczego zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie mają szansę uzyskać tytuł zdjęcia miesiąca oraz zdjęcia roku. Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody!!!

Nowa edycja akcji #kieruneklubelskiekrajobrazy

Wraz z początkiem 2021 roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozpoczyna realizację trzech kampanii z zakresu edukacji ekologicznej, koordynowaną przez Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych. Na mieszkańców regionu i turystów zafascynowanych tutejszą przyrodą, czekają wydarzenia i akcje tematycznie związane zarówno z pszczołami – w ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”, jak też z parkami krajobrazowymi i narodowymi, sprzątaniem miejsc cennych przyrodniczo czy innym kwestiom środowiskowym.

Południowo zachodnie kresy Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego będzie można zwiedzać rowerem. Wytyczony został nowy szlak rowerowy.

W poniedziałek 30 listopada 2020 r. o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja on-line z okazji 25-lecia Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego.

Zapraszamy do obejrzenia spotu filmowego przygotowanego z okazji 25 lecia Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego.

Najmłodszy i największy z lubelskich parków krajobrazowych ukończy w br. 25 lat. Z tej okazji zapraszamy na konferencję on-line.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprasza do udziału w konkursie wiedzy o parkach krajobrazowych Zamojszczyzny.