Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Powstała kolejna praca licencjacka poświęcona Skierbieszowskiemu Parkowi Krajobrazowemu.

Skierbieszowski Park Krajobrazowy na piątkę

W województwie lubelskim – a zwłaszcza w parkach krajobrazowych i obszarach chronionego krajobrazu – nie brakuje naturalnych scenografii do zdjęć filmowych. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zachęca do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

I Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Lubelskie. Smakuj życie!”

Krajobrazowa Majówka to propozycja indywidualnych, jednodniowych wycieczek na terenie obszarów wyróżniających się unikalnym krajobrazem i klimatem. Szukasz pomysłu na aktywne spędzenie długiego weekendu majowego? Zajrzyj do Lubelskich Parków Krajobrazowych!

Podczas prac w ramach ochrony czynnej brzegówki Riparia riparia naszą uwagę przyciągnęły bardzo ciekawie wyglądające gniazda pszczół. Jak się okazało były to agregacje gniazdowe smuklików. Smukliki Halictinae są pszczołami.

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu jak co roku zorganizował Dzień Ziemi. I jak co roku nie mogło zabraknąć Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.
Ze względu na obostrzenia nie obchodziliśmy go tak hucznie jak w innych latach. Ogłoszone zostały jednak trzy konkursy pod wspólnym hasłem „Przywróć naszą ziemię”.
22 kwietnia 2021 r. konkursy zostały rozstrzygnięte.

W Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym zaobserwowano trzy „łopatacze”. Były dwunożne, bardzo pracowite i pożyteczne.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Gminny Ośrodek Kultury razem z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych organizuje trzy konkursy pod wspólnym hasłem: „Przywróć naszą ziemię”.

Startuje instagramowa akcja promująca wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych #kieruneklubelskiekrajobrazy. Projekt nawiązuje do ubiegłorocznego konkursu fotograficznego i również dotyczy wykonania przyrodniczego zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie mają szansę uzyskać tytuł zdjęcia miesiąca oraz zdjęcia roku. Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody!!!