Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Mamy nowe miasto na terenie jednego z naszych parków krajobrazowych - Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego.
Od 1 stycznia 2022 roku Izbica po 159 latach odzyskała prawa miejskie.

Znamy już laureatów trzeciej edycji Programu "Lider wiedzy i ochrony środowiska".

Młodzi Liderzy wiedzy i ochrony środowiska

W Domu Kultury w Kraśniczynie na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego została uroczyście otwarta wystawa fotografii „Krajobrazy Kardynała Wyszyńskiego”.

Tajemniczy tytuł? Zaraz wszystko się wyjaśni.
W niewielkiej miejscowości o nazwie Huszczka Duża na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się malownicza studnia artezyjska.

W dniach 25 - 26 września 2021 r. odbył się 61. Rajd „Jesienny” zorganizowany przez PTTK Oddział im. K. Janczykowskiego w Chełmie przy współpracy z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Powstała kolejna praca licencjacka poświęcona Skierbieszowskiemu Parkowi Krajobrazowemu.

W województwie lubelskim – a zwłaszcza w parkach krajobrazowych i obszarach chronionego krajobrazu – nie brakuje naturalnych scenografii do zdjęć filmowych. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zachęca do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Krajobrazowa Majówka to propozycja indywidualnych, jednodniowych wycieczek na terenie obszarów wyróżniających się unikalnym krajobrazem i klimatem. Szukasz pomysłu na aktywne spędzenie długiego weekendu majowego? Zajrzyj do Lubelskich Parków Krajobrazowych!