Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania – Ponad 80 uczestników zgromadzonych na terenie Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie.

Noc Sów w Chełmskim Parku Krajobrazowym

Kolejny już rajd z cyklu „Znam Lubelskie Parki Krajobrazowe” zrealizowany został na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pradolina Wieprza”. Współorganizatorem wydarzenia był PTTK Odział im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie. W rajdzie uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół w Chełmie, Czułczycach, Sawinie i Pawłowie oraz turyści indywidualni. Walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne regionu przybliżyli pracownicy ZLPK OZ w Lubartowie i OEE w Sobieszynie wraz z Dyrektorem ZLPK oraz edukatorami z ośrodków w Chełmie, Janowie Podlaskim i Brzeźnie.

Relacja z Rajdu „Wiosennego” po Pradolinie Wieprza

Dziś w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie NOC SÓW!

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

W miniony weekend (18-19.12.2021) na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Chełm.

Decyzją organizatorów konkursu "Przyrodnicze łowiska" przedłużamy termin nadsyłania fotografii konkursowych.

Dnia 12.10.2021 r. odbył się po raz szósty konkurs wiedzy przyrodniczo-łowieckiej „Mieszkańcy lasów, pól i łąk” organizowany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt.

Druga połowa września upłynęła nam pod znakiem Sprzątania Świata. Kolejny już rok likwidowaliśmy dzikie składowiska odpadów na obszarach chronionych wspólnie ze społecznością lokalną i z zaprzyjaźnionymi instytucjami. Akcję koordynowały nasze ośrodki zamiejscowe