Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

WYNIKI KONKURSU „Przyrodnicze Łowiska 2021”

W miniony weekend (18-19.12.2021) na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Chełm.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Chełmie

Decyzją organizatorów konkursu "Przyrodnicze łowiska" przedłużamy termin nadsyłania fotografii konkursowych.

Dnia 12.10.2021 r. odbył się po raz szósty konkurs wiedzy przyrodniczo-łowieckiej „Mieszkańcy lasów, pól i łąk” organizowany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt.

Druga połowa września upłynęła nam pod znakiem Sprzątania Świata. Kolejny już rok likwidowaliśmy dzikie składowiska odpadów na obszarach chronionych wspólnie ze społecznością lokalną i z zaprzyjaźnionymi instytucjami. Akcję koordynowały nasze ośrodki zamiejscowe

We wtorek 28.09.2021 r. przy współpracy z Urzędem Gminy Chełm, Filią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Chełmie, Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Chełmie, Nadleśnictwem Chełm oraz Kołem Łowieckim nr 23 Szarak w Chełmie podjęliśmy wyzwanie posprzątania kawałka naszej Planety w ramach akcji „Odśmiecanie krajobrazu”.

Zapraszamy na konkurs wiedzy z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt „Mieszkańcy lasów, pól i łąk”!

W niedzielę 5 września Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych reprezentowany przez pracowników Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie oraz Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie, brał udział w Dożynkach Powiatu Łęczyńskiego.