Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Ferie już za nami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji.

KIERUNEK WSCHÓD. FERIE ZIMOWE Z CHEŁMSKIMI PARKAMI KRAJOBRAZOWYMI.

Startuje instagramowa akcja promująca wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych #kieruneklubelskiekrajobrazy. Projekt nawiązuje do ubiegłorocznego konkursu fotograficznego i również dotyczy wykonania przyrodniczego zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie mają szansę uzyskać tytuł zdjęcia miesiąca oraz zdjęcia roku. Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody!!!

Nowa edycja akcji #kieruneklubelskiekrajobrazy

Etap 4: „Na wschód przez lasy Strzeleckiego Parku Krajobrazowego” (poziom trudności: trudne)

Wraz z początkiem 2021 roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozpoczyna realizację trzech kampanii z zakresu edukacji ekologicznej, koordynowaną przez Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych. Na mieszkańców regionu i turystów zafascynowanych tutejszą przyrodą, czekają wydarzenia i akcje tematycznie związane zarówno z pszczołami – w ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”, jak też z parkami krajobrazowymi i narodowymi, sprzątaniem miejsc cennych przyrodniczo czy innym kwestiom środowiskowym.

Etap 3: „Wśród bagien Chełmskiego Parku Krajobrazowego” (poziom trudności: średnio trudne).

Etap 2: „Sobiborski Park Krajobrazowy oczami wędrowca” (poziom trudności: łatwe).

Etap 1: „Elementy kulturowe i przyrodnicze Poleskiego Park Krajobrazowego” (poziom trudności: bardzo łatwe).

Ostatnie dni grudnia, oraz okres poświąteczny sprzyja refleksją o minionym roku, a także nastraja nas wszystkich do myślenia i marzeń – jaki będzie nowy 2021 rok.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie zaprasza do aktywnego wypoczynku na terenie parków krajobrazowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z gmin, na terenie których położony jest park krajobrazowy lub jego otulina.

W dniach 9 – 23 grudnia 2020 na terenie czterech Parków Krajobrazowych położonych na terenie działania Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie odbywała gra terenowa pt. „Korona Chełmskich Parków Krajobrazowych”.

Ostatnia szansa zdobycia szczytu (186 m n.p.m.) i zgarnięcia nagrody!