Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Wojewódzki konkurs na Kwitnącą wiosną pisankę wielkanocną rozstrzygnięty!

Wyniki konkursu "Kwitnąca wiosną pisanka wielkanocna"

W sobotę 5 kwietnia 2025r. goszcząc na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych przeprowadzili Etap okręgowy XL Olimpiady Wiedzy Ekologicznej dla młodzieży z lubelskich szkół ponadpodstawowych.

Wyniki etapu okręgowego XL Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W Janowie Podlaskim stało się już tradycją, że w pierwszy piątek kwietnia miłośnicy ptaków a w szczególności sów, gromadzą się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim, by uczestniczyć w dużym lokalnym wydarzeniu jakim jest „Sowia Noc”.

W dniu 4 kwietnia 2025 roku w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Skierbieszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu technicznego „Budka lęgowa”. W tym roku na konkurs wpłynęło 96 budek lęgowych z 13 szkół podstawowych z miejscowości znajdujących się w obszarze działania Organizatora czyli Oddziału w Zamościu.

Dnia 20 marca 2025r. w Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego odbyło się uroczyste wręczenie umów o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego.

46. Rajd Wiosenny PTTK po projektowanym Kraszczadzkim Obszarze Chronionego Krajobrazu przeszedł do historii! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

W dniach 11-14 marca 2025 roku na terenie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbył się kolejny etap – Parkowy XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Już niebawem laureaci etapu szkolnego jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej spotkają się na zmaganiach okręgowych, które odbędą się 5 kwietnia br. Wzorem roku ubiegłego, gościć będziemy w murach Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Zapraszamy 22 marca 2025 roku na rajd „Wiosenny” organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie.

W Lubelskich Parkach Krajobrazowych sów nie brakuje. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas tegorocznych inwentaryzacji prowadzonych na terenie parków. Dźwięki sowich pohukiwań słyszane w spowitym mrokiem lesie to wyjątkowe przeżycie, dlatego w lutym z przyjemnością podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami w ramach kampanii edukacyjnej „Nocne Pohukiwania”
W akcji brały udział wszystkie Oddziały Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, organizując łącznie 7 spotkań, w których wzięło udział aż 513 osób.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprasza do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie technicznym na wykonanie figurki żółwia błotnego!