Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Korzystając z obecności uczniów w szkole i dzieci w przedszkolach, w miniony piątek - 18 czerwca odwiedziliśmy laureatów naszych konkursów w ich placówkach oświatowych, by wręczyć im nagrody.

NAGRODY DOTARŁY DO LAUREATÓW

Park Krajobrazowy „Lasy Janowskie” znany jest nie tylko z pięknego krajobrazu, wielu gatunków zwierząt, ale najwięcej ludzi kojarzy go z istniejącą ostoją konia biłgorajskiego.

Kawaler – przybył

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprasza na piknik edukacyjny w Gminie Dubienka, podczas którego odbędzie się uroczyste otwarcie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej „Starorzecze Bugu” .

  • 11-06-2021

Ukształtowanie terenu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego wymusza tak charakterystyczne dla Roztocza wąskie pasma pól podzielonych trawiastymi miedzami. Spotyka się na nich również krzewy takie jak dzika róża, tarnina, bez czarny. Tam swoje miejsce znajduje jeden z naszych kuraków: kuropatwa Perdix perdix .

Fotografia „Zwierciadełko w środku lasu” Gabrieli Ostrowskiej, wykonana w Poleskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Woli Wereszczyńskiej i Babska, zdobyła zaszczytny tytuł zdjęcia kwietnia w ramach marszałkowskiej akcji promującej lubelskie parki narodowe i krajobrazowe.

1 czerwca br. w Zespole Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim obchodzono Dzień Bociana Białego oraz Dzień Dziecka. Z tego okazji wspólnie ze szkołą zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszego bociana. Prace, które powstały w związku z realizacją tego konkursu uatrakcyjniły coroczną paradę ulicami Janowa Podlaskiego.

W dniu 6 czerwca 2021 r. Pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Lubartowie, brali udział w cyklicznym wydarzeniu plenerowym Eko Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Oprócz Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie obecni byli także Pracownicy Ośrodka w Janowie Lubelskim i Biura ZLPK w Lublinie.

W niedzielę 30 maja podczas „Miodobrania w Pszczelej Woli” – uroczystego rozpoczęcia sezonu pszczelarskiego na Lubelszczyźnie – zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Co zawdzięczam pszczołom?”. Partnerem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Krajobrazowy Weekend Czerwcowy to kolejna okazja do wybrania się na wycieczkę po Lubelskich Parkach Krajobrazowych. Podobnie jak przy „Krajobrazowej Majówce”, wychodzimy z propozycją różnorodnych tras do pokonania indywidualnie, z rodziną lub w gronie przyjaciół. Jeśli szukacie pomysłu na aktywne spędzenie długiego weekendu - koniecznie zajrzyjcie do Lubelskich Parków Krajobrazowych!

  • 31-05-2021

Okolice Janowa Lubelskiego to największy w Polsce teren upraw gryki. W najbliższym sąsiedztwie Janowa zlokalizowanych jest wiele zakładów specjalizujących się w produkcji kaszy gryczanej. Od tej profesji okoliczni mieszkańcy otrzymali przezwisko – Kaszawary.

27 maja 2021 roku nagrywany był materiał o Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym dla TVP3 Lublin.

Zgodnie z Zarządzenie nr 9/2021 Dyrektora Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych z dnia 15 kwietnia 2021 r. dzień 4 czerwca 2021 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w zamian za święto przypadające w dniu 1 maja 2021 r. (sobota).