Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

Rok utworzenia 1994
Powierzchnia 15511,00 ha (województwo lubelskie), 15393,00 ha (województwo mazowieckie)
Otulina 9222,00 ha (województwo lubelskie), 7909,00 ha (województwo mazowieckie)
Położenie Nizina Południowopodlaska / Podlaski Przełom Bugu, Równina Łukowska, Wysoczyzna Siedlecka; Polesie Zachodnie / Równina Parczewsko-Kodeńska, Dolina Środkowego Bugu
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Janowie Podlaskim

Aktualności

Na działce ZLPK OZ w Janowie Podlaskim w mijającym miesiącu pojawiły się dwie nowe tablice informacyjne oraz cztery nowe urządzenia edukacyjne. Montaż tych drugich został przeprowadzony przez pracowników ośrodka i stanowi drugi etap tegorocznych prac związanych z wykonaniem zagospodarowana terenu działki.

NOWE TABLICE I URZĄDZENIA EDUKACYJNE

Organizowane rokrocznie od 1996 r. w dolinie Bugu plenery fotograficzne cieszą się niesłabnącą popularnością a uwiecznione w kadrach nadbużańskie Podlaskie promowane jest m.in na wystawach w ośrodkach kultury. W ubiegłym tygodniu odbyła się premierowa prezentacja efektów pracy tegorocznego pleneru.

Otwarcie poplenerowej wystawy „Podlaski Przełom Bugu”

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek w Janowie Podlaskim z uwagi na stan wyjątkowy na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” obchody Dnia Krajobrazu musiał ograniczyć do prelekcji w szkołach.

W bieżącym roku OZ w Janowie Podlaskim otrzymał środki na zagospodarowanie działki stanowiącej bazę edukacyjną w miejscowości Janów Podlaski. Działanie to jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej działań, których celem jest konsekwentne wzbogacanie istniejącej infrastruktury edukacyjnej.

Kontynuując wieloletnią współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janowie Podlaskim w środę (11 sierpnia br.) zorganizowaliśmy rajd rowerowy dla uczestników zajęć wakacyjnych tejże placówki.

Zgodnie z zapowiedzią w minioną sobotę (17 lipca) odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Wakacje z parkami krajobrazowymi”. Słoneczna pogoda sprawiła, iż nie zabrakło chętnych do wspólnego pokonania ok. 25 km trasy, by wczuć się w klimat nadbużańskiej przyrody.

W sobotę 17 lipca zapraszamy na teren Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”, gdzie proponujemy Państwu udział w rajdzie rowerowym. Pracownicy OZ w Janowie Podlaskim będą przewodnikami po terenie, czuwającymi nad bezpieczeństwem uczestników tego wydarzenia.

Korzystając z obecności uczniów w szkole i dzieci w przedszkolach, w miniony piątek - 18 czerwca odwiedziliśmy laureatów naszych konkursów w ich placówkach oświatowych, by wręczyć im nagrody.