Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

Rok utworzenia 1994
Powierzchnia 15511,00 ha (województwo lubelskie), 15393,00 ha (województwo mazowieckie)
Otulina 9222,00 ha (województwo lubelskie), 7909,00 ha (województwo mazowieckie)
Położenie Nizina Południowopodlaska / Podlaski Przełom Bugu, Równina Łukowska, Wysoczyzna Siedlecka; Polesie Zachodnie / Równina Parczewsko-Kodeńska, Dolina Środkowego Bugu
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Janowie Podlaskim

Aktualności

Rok szkolny trwa już jakieś dwa tygodnie, a pogoda za oknem zrobiła się iście jesienna. Jest to więc najwyższa pora aby podsumować nasze tegoroczne wakacje i odłożyć je na półkę ze wspomnieniami :)

Podsumowanie Wakacji z Parkami Krajobrazowymi

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami, a także z pracami laureatów konkursu „Spotkania z przyrodą im. Jerzego Ostaszewskiego”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Spotkania z przyrodą im. Jerzego Ostaszewskiego”

Uczniów szkół podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” i jego otuliny gorąco zachęcamy do udziału w naszym corocznym konkursie.

W dniu 1 maja 2022 w Janowie Podlaskim odbył się IX Jarmark Artystyczno – Historyczny.

  • 27-04-2022

Jak co roku 22 kwietnia i w dniach nieopodal tej daty służby naszych parków krajobrazowych włączają się w obchody Dnia Ziemi. Święto to na stałe wpisało się w kalendarz różnych wydarzeń m.in. szkolnych, w których my także mamy swój.

Na działce ZLPK OZ w Janowie Podlaskim w mijającym miesiącu pojawiły się dwie nowe tablice informacyjne oraz cztery nowe urządzenia edukacyjne. Montaż tych drugich został przeprowadzony przez pracowników ośrodka i stanowi drugi etap tegorocznych prac związanych z wykonaniem zagospodarowana terenu działki.

Organizowane rokrocznie od 1996 r. w dolinie Bugu plenery fotograficzne cieszą się niesłabnącą popularnością a uwiecznione w kadrach nadbużańskie Podlaskie promowane jest m.in na wystawach w ośrodkach kultury. W ubiegłym tygodniu odbyła się premierowa prezentacja efektów pracy tegorocznego pleneru.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek w Janowie Podlaskim z uwagi na stan wyjątkowy na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” obchody Dnia Krajobrazu musiał ograniczyć do prelekcji w szkołach.