Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

Rok utworzenia 1994
Powierzchnia 15511,00 ha (województwo lubelskie), 15393,00 ha (województwo mazowieckie)
Otulina 9222,00 ha (województwo lubelskie), 7909,00 ha (województwo mazowieckie)
Położenie Nizina Południowopodlaska / Podlaski Przełom Bugu, Równina Łukowska, Wysoczyzna Siedlecka; Polesie Zachodnie / Równina Parczewsko-Kodeńska, Dolina Środkowego Bugu
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Janowie Podlaskim

Aktualności

W bieżącym roku OZ w Janowie Podlaskim otrzymał środki na zagospodarowanie działki stanowiącej bazę edukacyjną w miejscowości Janów Podlaski. Działanie to jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej działań, których celem jest konsekwentne wzbogacanie istniejącej infrastruktury edukacyjnej.

Prace na działce edukacyjnej w Janowie Podlaskim

Kontynuując wieloletnią współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janowie Podlaskim w środę (11 sierpnia br.) zorganizowaliśmy rajd rowerowy dla uczestników zajęć wakacyjnych tejże placówki.

Rajd rowerowy po parku

Zgodnie z zapowiedzią w minioną sobotę (17 lipca) odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Wakacje z parkami krajobrazowymi”. Słoneczna pogoda sprawiła, iż nie zabrakło chętnych do wspólnego pokonania ok. 25 km trasy, by wczuć się w klimat nadbużańskiej przyrody.

W sobotę 17 lipca zapraszamy na teren Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”, gdzie proponujemy Państwu udział w rajdzie rowerowym. Pracownicy OZ w Janowie Podlaskim będą przewodnikami po terenie, czuwającymi nad bezpieczeństwem uczestników tego wydarzenia.

Korzystając z obecności uczniów w szkole i dzieci w przedszkolach, w miniony piątek - 18 czerwca odwiedziliśmy laureatów naszych konkursów w ich placówkach oświatowych, by wręczyć im nagrody.

1 czerwca br. w Zespole Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim obchodzono Dzień Bociana Białego oraz Dzień Dziecka. Z tego okazji wspólnie ze szkołą zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszego bociana. Prace, które powstały w związku z realizacją tego konkursu uatrakcyjniły coroczną paradę ulicami Janowa Podlaskiego.

Krajobrazowy Weekend Czerwcowy to kolejna okazja do wybrania się na wycieczkę po Lubelskich Parkach Krajobrazowych. Podobnie jak przy „Krajobrazowej Majówce”, wychodzimy z propozycją różnorodnych tras do pokonania indywidualnie, z rodziną lub w gronie przyjaciół. Jeśli szukacie pomysłu na aktywne spędzenie długiego weekendu - koniecznie zajrzyjcie do Lubelskich Parków Krajobrazowych!

Uczniów ze szkół leżących na terenie gmin wchodzących w skład Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” zapraszamy do udziału w XI edycji Konkursu „Spotkania z przyrodą im. Jerzego Ostaszewskiego”.