Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Krasnobrodzki Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1988
Powierzchnia 9390,00 ha
Otulina 30794,00 ha
Położenie Roztocze / Roztocze Środkowe
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Zamościu

Aktualności

Od 1 do 4 lipca Fotoklub RP organizuje I Ogólnopolski Plener Fotograficzny „ROZTOCZE 2021”.

I Ogólnopolski Plener Fotograficzny „ROZTOCZE 2021”

W województwie lubelskim – a zwłaszcza w parkach krajobrazowych i obszarach chronionego krajobrazu – nie brakuje naturalnych scenografii do zdjęć filmowych. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zachęca do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

I Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Lubelskie. Smakuj życie!”

Krajobrazowa Majówka to propozycja indywidualnych, jednodniowych wycieczek na terenie obszarów wyróżniających się unikalnym krajobrazem i klimatem. Szukasz pomysłu na aktywne spędzenie długiego weekendu majowego? Zajrzyj do Lubelskich Parków Krajobrazowych!

  • 18-03-2021

Czapla biała (Egretta alba, Ardea alba alba) łacińska nazwa czapli białej w połowie wywodzi się z języka francuskiego, w którym aigrette oznacza ozdobny pęk piór.

Prace terenowe pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych OZ Zamość, ciągle dostarczają nowych informacji nt. elementów środowiska przyrodniczego naszych terenów. Podczas jednego z wyjazdów zinwentaryzowano kolejne stanowisko bobra europejskiego, tym razem w granicach Krasnobrodzkiego PK , na północ od m. Ciotusza Stara.

Robi się coraz cieplej. Czas zaplanować już wycieczkę. Warto wybrać się do Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego gdzie znajdziemy wiele atrakcji turystycznych. Najnowsza to Park Edukacyjny „Roztoczańska Kraina Ryb”, którą znajduje się miejscowości Jacnia przy zbiorniku małej retencji na rzece Jacynka.

Zima w pełnej krasie. Zapraszamy o obejrzenia galerii fotografii z Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego.

  • 16-02-2021

Zima to ciężki czas dla dzikich zwierząt, szczególnie gdy pokrywa śniegowa jest bardzo duża, a tak jest w tym roku. Coraz częściej głodne zwierzęta podchodzą do gospodarstw domowych, szukając pożywienia. W m. Grabnik – teren Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego – widziano wilka. Przez teren KPK przebiega korytarz migracyjny wilków.