Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Krasnobrodzki Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1988
Powierzchnia 9390,00 ha
Otulina 30794,00 ha
Położenie Roztocze / Roztocze Środkowe
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Zamościu

Aktualności

Czapla biała (Egretta alba, Ardea alba alba) łacińska nazwa czapli białej w połowie wywodzi się z języka francuskiego, w którym aigrette oznacza ozdobny pęk piór.

BIAŁA DAMA

Prace terenowe pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych OZ Zamość, ciągle dostarczają nowych informacji nt. elementów środowiska przyrodniczego naszych terenów. Podczas jednego z wyjazdów zinwentaryzowano kolejne stanowisko bobra europejskiego, tym razem w granicach Krasnobrodzkiego PK , na północ od m. Ciotusza Stara.

MAŁA RETENCJA W BOBROWYM WYDANIU

Robi się coraz cieplej. Czas zaplanować już wycieczkę. Warto wybrać się do Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego gdzie znajdziemy wiele atrakcji turystycznych. Najnowsza to Park Edukacyjny „Roztoczańska Kraina Ryb”, którą znajduje się miejscowości Jacnia przy zbiorniku małej retencji na rzece Jacynka.

Zima w pełnej krasie. Zapraszamy o obejrzenia galerii fotografii z Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego.

  • 16-02-2021

Zima to ciężki czas dla dzikich zwierząt, szczególnie gdy pokrywa śniegowa jest bardzo duża, a tak jest w tym roku. Coraz częściej głodne zwierzęta podchodzą do gospodarstw domowych, szukając pożywienia. W m. Grabnik – teren Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego – widziano wilka. Przez teren KPK przebiega korytarz migracyjny wilków.

Startuje instagramowa akcja promująca wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych #kieruneklubelskiekrajobrazy. Projekt nawiązuje do ubiegłorocznego konkursu fotograficznego i również dotyczy wykonania przyrodniczego zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie mają szansę uzyskać tytuł zdjęcia miesiąca oraz zdjęcia roku. Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody!!!

Wraz z początkiem 2021 roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozpoczyna realizację trzech kampanii z zakresu edukacji ekologicznej, koordynowaną przez Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych. Na mieszkańców regionu i turystów zafascynowanych tutejszą przyrodą, czekają wydarzenia i akcje tematycznie związane zarówno z pszczołami – w ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”, jak też z parkami krajobrazowymi i narodowymi, sprzątaniem miejsc cennych przyrodniczo czy innym kwestiom środowiskowym.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprasza do udziału w konkursie wiedzy o parkach krajobrazowych Zamojszczyzny.