Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1991
Powierzchnia 19370,90 ha
Położenie Roztocze / Roztocze Zachodnie, Roztocze Środkowe; Wyżyna Lubelska / Wyniosłość Giełczewska, Padół Zamojski
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Zamościu

Aktualności

8 listopada zamontowane zostały 4 tablice graniczne w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym. Uzupełnienie oznakowań granicznych jest zadaniem statutowym Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

OZNAKOWANY SZCZEBRZESZYŃSKI

Zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu plastycznego "Roztocze malowane". W tym roku konkurs zorganizowany został w związku z jubileuszem 30-lecia Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego". Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej prezentujące walory przyrodnicze, krajobrazowe, historyczne lub kulturowe z terenu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.

Konkurs plastyczny "Roztocze malowane"

Dyrektora Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych o publicznym wyłożeniu projektu Planu ochrony dla Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego oraz o możliwości składania do niego uwag i wniosków

W piątek 24.09.2021 roku wyruszyliśmy posprzątać wąwozy Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. No może nie wszystkie, bo byłoby to fizycznie niemożliwe ale chociaż część. Wpisaliśmy się w ten sposób w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie.

Podczas ostatnich ulewnych deszczy można było obserwować na żywo proces tworzenia się i pogłębiania wąwozów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W środę 4 sierpnia nasze namioty przeżywały prawdziwe oblężenie. Gry i zabawy edukacyjno-przyrodnicze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży ale równie chętnie uczestniczyli w nich dorośli.

Serdecznie zapraszamy na Piknik Edukacyjny z okazji 30-lecia Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.

Spotykamy się 04 sierpnia 2021roku o godz. 10.00 na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie

W programie m.in. gry i zabawy na świeżym powietrzu, które będą prowadzone przez edukatorów Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

W dniu 06 sierpnia zapraszamy również na SPACER PO WĄWOZACH LESSOWYCH na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.
Więcej informacji będzie można uzyskać podczas pikniku.

Do zobaczenia :)

Zgodnie z zapowiedziami 4 lipca w niedzielę odbył się pierwszy spacer „Wakacje z parkami krajobrazowymi”. Na starcie stawili się tylko ci, którym nie straszne były deszcz i błoto.