Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1991
Powierzchnia 19370,90 ha
Położenie Roztocze / Roztocze Zachodnie, Roztocze Środkowe; Wyżyna Lubelska / Wyniosłość Giełczewska, Padół Zamojski
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Zamościu

Aktualności

Podczas ostatnich ulewnych deszczy można było obserwować na żywo proces tworzenia się i pogłębiania wąwozów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W czasie deszczu powstają wąwozy

W środę 4 sierpnia nasze namioty przeżywały prawdziwe oblężenie. Gry i zabawy edukacyjno-przyrodnicze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży ale równie chętnie uczestniczyli w nich dorośli.

Relacja z Pikniku Edukacyjnego z okazji 30-lecia Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego

Serdecznie zapraszamy na Piknik Edukacyjny z okazji 30-lecia Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.

Spotykamy się 04 sierpnia 2021roku o godz. 10.00 na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie

W programie m.in. gry i zabawy na świeżym powietrzu, które będą prowadzone przez edukatorów Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

W dniu 06 sierpnia zapraszamy również na SPACER PO WĄWOZACH LESSOWYCH na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.
Więcej informacji będzie można uzyskać podczas pikniku.

Do zobaczenia :)

Zgodnie z zapowiedziami 4 lipca w niedzielę odbył się pierwszy spacer „Wakacje z parkami krajobrazowymi”. Na starcie stawili się tylko ci, którym nie straszne były deszcz i błoto.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy z naszej letniej akcji „Wakacje z parkami krajobrazowymi” spacer rodzinny po wąwozach Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Spotykamy się 4 lipca, w niedzielę o godzinie 10.00 na początku ścieżki „Wąwozy lessowe” oznaczonej kolorem niebieskim (koło pasieki), współrzędne GPS N 50043’34.6’’, E 23015’15.2’’. Ilość osób, które mogą wziąć udział ograniczona do 30. Przejście wynosi nieco ponad 8 km.

  • 11-06-2021

Ukształtowanie terenu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego wymusza tak charakterystyczne dla Roztocza wąskie pasma pól podzielonych trawiastymi miedzami. Spotyka się na nich również krzewy takie jak dzika róża, tarnina, bez czarny. Tam swoje miejsce znajduje jeden z naszych kuraków: kuropatwa Perdix perdix .

Krajobrazowy Weekend Czerwcowy to kolejna okazja do wybrania się na wycieczkę po Lubelskich Parkach Krajobrazowych. Podobnie jak przy „Krajobrazowej Majówce”, wychodzimy z propozycją różnorodnych tras do pokonania indywidualnie, z rodziną lub w gronie przyjaciół. Jeśli szukacie pomysłu na aktywne spędzenie długiego weekendu - koniecznie zajrzyjcie do Lubelskich Parków Krajobrazowych!

27 maja 2021 roku nagrywany był materiał o Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym dla TVP3 Lublin.