Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Park Krajobrazowy Lasy Janowskie

Rok utworzenia 1984
Powierzchnia 35095,00 ha (województwo lubelskie), 9437,00 ha (województwo podkarpackie)
Otulina 22676,00 ha (województwo lubelskie), 37312,00 ha (województwo podkarpackie)
Położenie Kotlina Sandomierska / Równina Biłgorajska, Dolina Dolnego Sanu; Roztocze / Roztocze Zachodnie
Jednostka odpowiedzialna Oddział Zamiejscowy w Janowie Lubelskim

Aktualności

Rok szkolny trwa już jakieś dwa tygodnie, a pogoda za oknem zrobiła się iście jesienna. Jest to więc najwyższa pora aby podsumować nasze tegoroczne wakacje i odłożyć je na półkę ze wspomnieniami :)

Podsumowanie Wakacji z Parkami Krajobrazowymi

W niedzielę 24 lipca pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych byli bardzo zajęci. Jednocześnie w Biszczy oraz w Zamościu odbywały się pikniki.

Pracowita niedziela

UWAGA! UWAGA! Ogłaszamy konkurs na imię dla konia biłgorajskiego
W ostoi konia biłgorajskiego przyszły na świat koniki. Jest ich 5 (3 klacze i 2 ogierki). Na razie są bardzo smutne bo czekają na imiona, a pracownicy Ośrodka Zamiejscowego w Janowie Lubelskim postanowili, że ich wybór będzie należał do państwa. Bardzo prosimy więc o pomoc.

W Polsce jest organizowanych wiele ciekawych i atrakcyjnych pikników świąt i spotkań. Jednak rzadko można spotkać imprezę poświęconą przepięknym i uroczym zwierzętom. Jedną z nielicznych choć organizowaną od wielu lat jest „Dzień Konia Biłgorajskiego” odbywający się w ostoi w miejscowości Szklarnia.

Edukacja ekologiczna skierowana jest nie tylko do uczniów szkół czy przedszkoli ale również do seniorów. dlatego Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Lubelskim przystąpił do Ogólnopolskiej Karty Seniora .

  • 18-05-2022

Jedyne w Polsce stado koni biłgorajskich które w ostoi Szklarnia na terenie Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie” z roku na rok staje się coraz silniejsze. Był okres gdzie w ostoi pozostało tylko osiem starszych klaczy, dobrze , że ten smutny czas minął bez powrotnie. Dzięki staraniom pracowników Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie” stado tych pięknych zwierząt powiększa się z roku na rok.

  • 17-05-2022

Wszyscy obserwujemy i odczuwamy na własnej skórze zmiany i ocieplenie się klimatu. Nasza ojczyzna narażona jest na wiele niebezpieczeństw i nieznanych do tej pory zagrożeń. Jednym nich jest zakłócenie obiegu wody w przyrodzie a tym samym występujący coraz częściej odczuwalny brak tego życiodajnego płynu. W dużym stopniu te problemy dotyczą naszego kraju – Polski. Nasze zasoby wodne są jednymi z najniższych w Europie.

Wyniki konkursu "Kwitnąca wiosną pisanka wielkanocna"