Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pomoce dydaktyczne

Z myślą o przedszkolakach oraz uczniach szkół podstawowych (klasy 1-3) Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych przygotował pakiet pomocy dydaktycznych (zabawek edukacyjnych).

W jego skład wchodzą:

  • Puzzle „Poznaj Parki Krajobrazowe Województwa Lubelskiego” (dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych). W pakiecie znajdziesz 17 wzorów puzzli przedstawiających krajobrazy oraz rośliny i zwierzęta. Na puzzlach umieszczono logotypy parków krajobrazowych województwa lubelskiego.

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Wybierz właściwą stronę i wydrukuj ją na drukarce kolorowej. Następnie nożyczkami potnij obrazek wzdłuż przerywanych linii. Puzzle są gotowe.


  • Puzzle kostki z logotypami parków krajobrazowych (dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych). Zabawka do samodzielnego wykonania na podstawie szablonów dostępnych w wersji elektronicznej. Opracowano trzy zestawy puzzli. Każdy z nich składa się z 9 kostek (szablonów), na których umieszczono 6 logotypów parków krajobrazowych.

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Wydrukuj wszystkie szablony na drukarce kolorowej. Następnie nożyczkami wytnij szablony. Sklej poszczególne kostki. Zabawka gotowa.


  • Kolorowanka z logotypami parków krajobrazowych (dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych). W środku kolorowanki znajdą się karty, na których umieszczono wzory logotypów lubelskich parków krajobrazowych do samodzielnego pokolorowania.

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Wybierz właściwą stronę i wydrukuj ją na drukarce. Następnie kredkami pokoloruj obrazek według wzoru.


  • Zestaw edukacyjny pt. „Mieszkańcy naszych lasów”. W skład zestawu wchodzą karty przedstawiające sylwetki zwierząt (ssaki oraz ptaki) zamieszkujących lasy lubelskich parki krajobrazowych oraz ich krótkie opisy. Pakiet przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Wybierz właściwe strony i wydrukuj je na drukarce. Następnie nożyczkami wytnij obrazki przedstawiające sylwetki zwierząt. Obrazki z konturami możesz pokolorować samodzielnie kredkami.


  • Kolorowana pt. „Co rośnie biega i fruwa w Lubelskich Parkach Krajobrazowych”. W skład zestawu wchodzą karty przedstawiające sylwetki roślin i zwierząt, które możecie spotkać w lubelskich parkach krajobrazowych. 

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Wybierz właściwe strony i wydrukuj je na drukarce. Obrazki z konturami możesz pokolorować samodzielnie kredkami.


  • Zestaw zakładek. W skład zestawu wchodzą karty przedstawiające sylwetki roślin i zwierząt, które możecie spotkać w lubelskich parkach krajobrazowych. 

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Wybierz właściwe strony i wydrukuj je na drukarce. Następnie nożyczkami wytnij zakładki.


  • Zestaw nalepek. W skład zestawu wchodzą karty przedstawiające sylwetki roślin i zwierząt, które możecie spotkać w lubelskich parkach krajobrazowych. 

INSTRUKCJA:

Pobierz plik na dysk komputera. Przygotouj papier do druku naklejek. Wybierz właściwe strony i wydrukuj je na drukarce. Następnie nożyczkami wytnij nalepki.

Do wykonania zabawek edukacyjnych potrzebujesz: kredki, nożyczki oraz klej.

Miłej zabawy !!!


Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2022 - materiały edukacyjne do pobrania