Aktualności

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie wraz z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Ośrodkiem Zamiejscowym w Lubartowie, Kołem Łowieckim Nr 67 „Krogulec” w Lublinie zorganizowało rajd „Kościuszkowski” po Strzeleckim Parku Krajobrazowym. Tym razem rajd odbył się z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 TURYSTÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Akcja „Odśmiecanie Krajobrazu” organizowana przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie od lat przybliża społeczeństwu problematykę dzikich składowisk odpadów na obszarach chronionych.

„ODŚMIECANIE KRAJOBRAZU 2018”

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” w Warszawie oraz Koło Łowieckie Nr 67 „Krogulec” w Lublinie zorganizowało dnia 18 października 2018 r. wojewódzki konkurs wiedzy przyrodniczo-łowieckiej z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt „Mieszkańcy lasów, pól i łąk”.

Aby uczcić Dzień Krajobrazu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie pod Opieką Pani Agnieszki Tomaszewskiej, Aleksandry Panasiuk i ks. Dawida Nowickiego wybrała się na „spacer krajobrazowy” po chyba najpiękniejszym o tej porze roku Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym.

W weekend 29-30 września br. odbył się Rajd z cyklu „Parki Krajobrazowe Lubelszczyzny”, zorganizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie. Skupił on 36 uczestników, którzy postanowili poznać teren naszego parku i jego okolicy.

Na terenie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie rozpoczął się remont.

Dnia 8 czerwca 2018 r. o godzinie 10: 00 w hali Dworca Kolejowego Lublin Główny odbyła się odprawa 7 osobowej reprezentacji województwa lubelskiego na etap centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie od lat współpracując z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, wspiera i współorganizuje wiele działań krajoznawczych w regionie.