Aktualności

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie wraz z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie i Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian” w Warszawie zaprasza na konkurs przyrodniczo-łowiecki z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt

KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO TYGODNIA ZWIERZĄT „MIESZKAŃCY LASÓW, PÓL I ŁĄK” JUŻ W PAŹDZIERNIKU

Organizatorzy konkursu: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie przedłużają termin przesyłania fotografii do 31 października 2019 r.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „PRZYRODNICZE ŁOWISKA 2019” ZGŁOSZENIA PRAC PRZEDŁUŻAMY DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA

Termomodernizacja budynku Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie już za nami.

Rybczewice to gmina w powiecie świdnickim położona na terenie malowniczego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. To tu rokrocznie odbywają się uroczystości urodzinowe Jana III Sobieskiego i wydawany na jego cześć „Jarmark Królewski”.

W Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie wakacje to dobry czas by przygotować się na przyjęcie grup w nowym roku szkolnym 2019/2020.

W dniu 18 sierpnia 2019 r. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie uczestniczył w uroczystych obchodach imienin najpotężniejszego na Lubelszczyźnie dębu, Drzewa Roku 2015.

Są takie miejsca w naszym kraju, gdzie nadal gniazda bocianie widnieją niemal na każdym przydrożnym słupie elektrycznym a miejscowa społeczność pielęgnuje wszelkie tradycje kulturowe wywodzące się z odwiecznego sąsiedztwa bociana i człowieka. Jednym z takich miejsc jest Skryhiczyn – niewielka miejscowość położona w Strzeleckim Parku Krajobrazowym.

Biały saiding, kraty w oknach i kuchnia, przez którą młodzież przechodziła na zajęcia dydaktyczne to już przeszłość dzięki termomodernizacji budynku współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.