Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wrzelowiecki Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1990
Powierzchnia 4989,00 ha
Otulina 13625,00 ha
Położenie Wyżyna Lubelska / Małopolski Przełom Wisły, Wzniesienia Urzędowskie

Aktualności

25 czerwca 2019 roku w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach odbyły się obchody 20-lecia istnienia i działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim – bardzo ważnej instytucji na kulturalnej mapie Powiatu Opolskiego. Opolska biblioteka to także wieloletni partner Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w działaniach edukacyjnych i promocyjnych obszarów chronionych.

Jubileusz 20-lecia Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim

W dniach 13-17.05.2019 roku, w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach, odbył się kolejny już cykl zajęć przyrodniczych „Dni pszczoły i dzikich zapylaczy 2019”.

„Dni Pszczoły i dzikich zapylaczy 2019”

Było to w czasach, kiedy śródleśne wioski, które trafniej byłoby nazwać futorami, w Lasach Janowskich, niewiele zapewne różniły się od „gawry” Kiemliczów z „Potopu”,

16 kwietnia br. na zaproszenie Fundacji Ziemia i Ludzie, pracownicy Ośrodka Zamiejscowego ZLPK w Lubartowie, mieli przyjemność (bo była to wielka przyjemność) poprowadzić zajęcia dla grupy seniorów i juniorów na ścieżce dydaktycznej Skrzypowy Dół we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym.

Dni Zawilca to cykliczna impreza edukacyjna organizowana w sercu Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Głównym organizatorem imprezy skierowanej do uczniów szkół podstawowych jest zlokalizowane w pałacu Muzeum Regionalne w Kluczowicach. Od lat stałym partnerem imprezy jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

czyli o ptakach podczas „Dni Zawilca” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach

Dnia 28 marca miała miejsce w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II prezentacja „Parki krajobrazowe Lubelszczyzny”.

W odległości niemal równo 28 km ptasiego lotu od biura Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych zachowały się resztki obiektu, który wykarmił zapewne niejedną wieś.