Wrzelowiecki Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1990
Powierzchnia 4989,00 ha
Otulina 13625,00 ha
Położenie Wyżyna Lubelska / Małopolski Przełom Wisły, Wzniesienia Urzędowskie

Aktualności

Było to w czasach, kiedy śródleśne wioski, które trafniej byłoby nazwać futorami, w Lasach Janowskich, niewiele zapewne różniły się od „gawry” Kiemliczów z „Potopu”,

Panie Jezu Chryście zmartwychwstaliście

16 kwietnia br. na zaproszenie Fundacji Ziemia i Ludzie, pracownicy Ośrodka Zamiejscowego ZLPK w Lubartowie, mieli przyjemność (bo była to wielka przyjemność) poprowadzić zajęcia dla grupy seniorów i juniorów na ścieżce dydaktycznej Skrzypowy Dół we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym.

Natura łączy pokolenia – czyli różnopokoleniowa wędrówka po wrzelowieckich lasach

Dni Zawilca to cykliczna impreza edukacyjna organizowana w sercu Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Głównym organizatorem imprezy skierowanej do uczniów szkół podstawowych jest zlokalizowane w pałacu Muzeum Regionalne w Kluczowicach. Od lat stałym partnerem imprezy jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

czyli o ptakach podczas „Dni Zawilca” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach

Dnia 28 marca miała miejsce w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II prezentacja „Parki krajobrazowe Lubelszczyzny”.

W odległości niemal równo 28 km ptasiego lotu od biura Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych zachowały się resztki obiektu, który wykarmił zapewne niejedną wieś.

W grudniowy, przysypany śniegiem wieczór, u murów zamojskiej twierdzy odbyła się prezentacja nt. lubelskich parków krajobrazowych.

Podczas obozu ornitologicznego w Kaliszanach udało się pochwycić, zaobrączkować i oczywiście wypuścić wyjątkowego gościa. Modraczek, bo o nim mowa, to skrajnie rzadko obserwowany i obrączkowany w Polsce ptak.