Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Przygotowania do "Dnia Zawilca" w toku

  • 23-03-2021

Zaabsorbowani przez media poważnym tematem Covidu -19,  nie możemy nie zauważyć, że skończył się kalendarzowy  okres zimy. Odczujemy to dopiero z soboty na niedzielę, gdy przyjdzie nam krócej spać. Tymczasem ruszyły przygotowania do zajęć edukacyjnych w plenerze. Kwiecień to czas cyklicznych wydarzeń w Kluczkowicach (Wrzelowiecki Park Krajobrazowy).

W czasie kwitnienia zawilców, przez okres tygodnia, odbywają się  wielce ciekawe zajęcia dla  młodzieży szkolnej, o tematyce leśnej, obserwujemy ptaki, rośliny – zwiastuny wiosny, nasłuchujemy odgłosów przyrody budzącej się do życia. Kto  wie  może uda nam się również upiększyć otoczenie Kluczkowickiego Pałacu sadząc i siejąc nowe roślinki.    

Spragnionych świeżego powietrza, słońca i ruchu, serdecznie zapraszamy na wiosenną  przygodę.                                                                                

Gospodarzem  miejsca  jest Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach. Organizatorzy wydarzeń to Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Lubartowie, Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim, Nadleśnictwo Kraśnik, RDOŚ w Kazimierzu Dolnym (szczegóły na stronie  Muzeum). Dla uczestników przygotowano zeszycik z zadaniami. Czas rozprostować nogi .

Sporządził: Maria Straka ZLPK OZL