Aktualności

Sierpniowe szlaki Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego są suche, pyliste i … malownicze. Po nich właśnie wędrowało dwunastu młodych śmiałków pragnących poznać uroki swojej ziemi.

Pylistymi ścieżkami Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego

Konferencja na taki temat odbyła się w dniu 7 października br. w centralnej gminie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego.

Dziedzictwo niematerialne gminy Skierbieszów

„Strony wyrażają wolę współdziałania w zakresie wykorzystania potencjału Skierbieszowskiego parku Krajobrazowego dla rozwoju lokalnego gmin…”

pisał nasz wieszcz Adam Mickiewicz w księdze III „Pana Tadeusza”. Dziś po prawie 200 latach z całą odpowiedzialnością możemy powtórzyć dokładnie to samo.

Przejeżdżając przez położoną w południowo-wschodnim zakątku Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego wieś Łaziska mijamy niewielką świątynię, której prosta, wręcz toporna bryła przywodzi na myśl posoborowe, bezstylowe budowle. Nie podejrzewamy nawet, że kościółek ten ma już ponad 80 lat i kryje w sobie prawdziwy skarb, dla ludzi wierzących.

Z okazji 750-lecia istnienia Grabowca zorganizowane zostały w dniach 21-23 września br. w tej gminnej miejscowości uroczystości rocznicowe.

W największym parku krajobrazowym województwa lubelskiego pojawiła się nowa ścieżka edukacyjno-spacerowa.

Widok tego jednego z największych rodzimych ssaków powoli przestaje już być rzadkością, jednak spotkanie z nim na terenach naszych wyżynnych parków krajobrazowych to wciąż nie lada gratka.