Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Skierbieszowski Park Krajobrazowy

Rok utworzenia 1995
Powierzchnia 35363,51 ha
Otulina 12625,30 ha
Położenie Wyżyna Lubelska / Działy Grabowieckie, Kotlina Zamojska
Jednostka odpowiedzialna Oddział w Zamościu 

Aktualności

Skierbieszowski Park Krajobrazowy bez wątpienia zachwyca ludzi. Poprzecinane wąwozami buczyny stanowią wyjątkowo urokliwe miejsce, z którego chętnie do spacerów korzystają okoliczni mieszkańcy czy turyści. Jednak mieliśmy pewne podejrzenie, że skierbieszowskie lasy są uwielbiane nie tylko przez przedstawicieli naszego gatunku, więc… trzeba było to sprawdzić.

Co w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym huczy?

Zespól Lubelskich Parków Krajobrazowych podsumował projekt „Zachowajmy wąwozy lessowe” – ochrona unikalnych form geomorfologicznych i ich mieszkańców na terenie Lubelskich Parków Krajobrazowych.

„Zachowajmy wąwozy lessowe”

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Roztocze malowane – Kto mieszka w dziupli ?”.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych miał przyjemność być gospodarzem IV Ogólnopolskiej Konferencji „Inwentaryzacja i monitoring w parkach krajobrazowych”. Konferencja odbyła się w dniach 11 – 13 czerwca br. w Okunince oraz w trzech wschodnich parkach krajobrazowych województwa lubelskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu technicznego „Budka lęgowa”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) z miejscowości znajdujących się w obszarze działania Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu.

  • 29-08-2023

Miniony weekend obfitował w różnorodne wydarzenia, w których uczestniczyli pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Edukatorzy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na zaproszenie Pani Weroniki Downar-Zapolskiej, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Izbicy przeprowadzili cykl warsztatów przyrodniczych dla dzieci z terenu gminy Izbica.

W bieżącym roku Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych na zaproszenie i wespół z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej zainicjował Akademię Małego Przyrodnika. Pierwsze cztery spotkania Akademii mamy już za sobą.