Aktualności

W dniach 20-22 maja br. odbędą się w Zamościu kolejne, IX już Zamojskie Dni Kresowe DEWAJTIS, których współorganizatorem jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Zamojskie Dni Kresowe DEWAJTIS po raz IX-ty

W dniu 12 maja br. w Stanisławce odbyło się uroczyste otwarcie Domu Senior + połączone z festynem rodzinnym.

Dzienny Dom Seniora+ w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym

Było to w czasach, kiedy śródleśne wioski, które trafniej byłoby nazwać futorami, w Lasach Janowskich, niewiele zapewne różniły się od „gawry” Kiemliczów z „Potopu”,

Dnia 11 kwietnia br. odbyło się w Skierbieszowie kolejne spotkanie dotyczące tegorocznego Święta Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego.

Dla uczennic i uczniów, którzy uwielbiają „z pędzlem w dłoni kwitnąć pośród traw” i „malować akwarelą sielskie błonia” (jak śpiewał Jacek Kaczmarski) Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie przygotował specjalny konkurs.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Skierbieszowski Park Krajobrazowy w fotografii”.

Dnia 29 marca br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się czwarta już konferencja „Pszczoła w mieście”, na której obecni byli przedstawiciele Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Dnia 28 marca miała miejsce w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II prezentacja „Parki krajobrazowe Lubelszczyzny”.