Aktualności

W dniu 16 marca br. w oszałamiających pięknem wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Kozłówce odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademii Kozłowieckiej. W tegorocznej Akademii udział wzięli także przedstawiciele Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Akademia Kozłowiecka z udziałem pracowników ZLPK

Szczęśliwego dnia 13 marca br. odbyło się w Skierbieszowie spotkanie dotyczące tegorocznego Święta Parków Krajobrazowych.

W Skierbieszowie rozmawiano o Święcie Parków Krajobrazowych i nie tylko

Przewodnicy beskidzcy szkolili się w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym.

Nie o chodzi tu jednak o drapieżnego pajęczaka, który przy pomocy jadu uśmierca swoje ofiary, bo ów nie występuje w naszych szerokościach geograficznych. Chodzi o rajd pieszy na orientację.

Miłośnicy podziwiania Wieprza z poziomu kajaka otrzymali wspaniały prezent. Właśnie ukazał się drukiem przewodnik kajakowy „Kajakiem po rzece Wieprz”.

„Z owych czasów przemocy wschodu mała garstka bojowników tutaj u nas pozostała i pozwolisz Panie Prezydencie, bym Ci ich przedstawił. Oto najstarszy z nich Michał Węcławik, weteran 63 roku, który brał udział w walkach o wolność ojczyzny”

Dnia 11 stycznia br. w Skierbieszowie odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W grudniowy, przysypany śniegiem wieczór, u murów zamojskiej twierdzy odbyła się prezentacja nt. lubelskich parków krajobrazowych.