Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

Rok utworzenia 1994
Powierzchnia 15511,00 ha (województwo lubelskie), 15393,00 ha (województwo mazowieckie)
Otulina 9222,00 ha (województwo lubelskie), 7909,00 ha (województwo mazowieckie)
Położenie Nizina Południowopodlaska / Podlaski Przełom Bugu, Równina Łukowska, Wysoczyzna Siedlecka; Polesie Zachodnie / Równina Parczewsko-Kodeńska, Dolina Środkowego Bugu

Aktualności

Etap parkowy XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu, który został przeprowadzony 11 stycznia br. przez pracowników Ośrodka Zamiejscowego w Janowie Podlaskim wyłonił zwycięską drużynę, która będzie reprezentowała Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” na zmaganiach wojewódzkich.

Laureaci parkowego etapu Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – OZ w Janowie Podlaskim

W grudniowy, przysypany śniegiem wieczór, u murów zamojskiej twierdzy odbyła się prezentacja nt. lubelskich parków krajobrazowych.

O lubelskich parkach krajobrazowych w Zamościu

17 grudnia 2018 Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Podlaskim podsumował Konkurs „Mój karmnik dla ptaków”, którego bieżąca edycja odbyła się w Szkole Podstawowej w Rokitnie (teren Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”).

Trwają kolejne prace w ramach współpracy Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity” z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych.

28 listopada br. pracownicy OZ w Janowie Podlaskim wzięli udział w uroczystym podsumowaniu XI edycji konkursu Starosty Bialskiego pn. „Czysta Ziemia”. Konkurs niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół z terenu powiatu bialskiego, w tej edycji wzięło udział 36 szkół.

22 listopada 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się wernisaż poplenerowej wystawy „Podlaski Przełom Bugu 2018”, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Plener fotograficzny po raz 23 odbył się na terenie naszego parku w czerwcu tegoż roku, a Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych niezmiennie wspomaga organizatorów tego przedsięwzięcia.

II edycja konkursu OZ w Janowie Podlaskim ma za zadanie zachęcić uczniów Szkoły Podstawowej w Rokitnie (teren Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”) do wykonania własnego karmnika.

6 października br. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim kolejny raz włączyli się w obchody EDP. Wyszli w teren, by poznać i policzyć ptaki, które jesienią można spotkać na Południowym Podlasiu.