Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

Rok utworzenia 1994
Powierzchnia 15511,00 ha (województwo lubelskie), 15393,00 ha (województwo mazowieckie)
Otulina 9222,00 ha (województwo lubelskie), 7909,00 ha (województwo mazowieckie)
Położenie Nizina Południowopodlaska / Podlaski Przełom Bugu, Równina Łukowska, Wysoczyzna Siedlecka; Polesie Zachodnie / Równina Parczewsko-Kodeńska, Dolina Środkowego Bugu

Aktualności

5 kwietnia 2019 r. Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, Nadleśnictwo Biała Podlaska i Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Podlaskim zapraszają na „Sowią Noc”.

JUŻ NIEBAWEM „SOWIA NOC ” W JANOWIE PODLASKIM

Wzorem ubiegłych lat, w okresie ferii zimowych prowadziliśmy przyrodnicze zajęcia edukacyjne dla dzieci korzystających z odpoczynku, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim.

Kolejna odsłona współpracy z instytucjami kultury na rzecz edukacji ekologicznej – OZ w Janowie Podlaskim

W sobotę 26 stycznia br. podczas spaceru po Janowie Podlaskim dokonaliśmy obserwacji i spisu ptaków u nas zimujących, w ramach akcji Zimowego Ptakoliczenia. Odbyła się ona pod patronatem OTOP-u, z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim oraz pracowników Nadleśnictwa Biała Podlaska z P. Jarosławem Mydlakiem na czele.

Etap parkowy XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu, który został przeprowadzony 11 stycznia br. przez pracowników Ośrodka Zamiejscowego w Janowie Podlaskim wyłonił zwycięską drużynę, która będzie reprezentowała Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” na zmaganiach wojewódzkich.

W grudniowy, przysypany śniegiem wieczór, u murów zamojskiej twierdzy odbyła się prezentacja nt. lubelskich parków krajobrazowych.

17 grudnia 2018 Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Podlaskim podsumował Konkurs „Mój karmnik dla ptaków”, którego bieżąca edycja odbyła się w Szkole Podstawowej w Rokitnie (teren Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”).

Trwają kolejne prace w ramach współpracy Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity” z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych.

28 listopada br. pracownicy OZ w Janowie Podlaskim wzięli udział w uroczystym podsumowaniu XI edycji konkursu Starosty Bialskiego pn. „Czysta Ziemia”. Konkurs niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół z terenu powiatu bialskiego, w tej edycji wzięło udział 36 szkół.