Aktualności

Dnia 28 maja br. w Biurze Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbyło się robocze spotkanie z pracownikiem i studentami kierunku leśnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Jak parkowcy z leśnikami

Dnia 18 kwietnia br. w biurze Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbyło się spotkanie świąteczne pracowników ZLPK.

Spotkanie świąteczne pracowników ZLPK

Dnia 28 marca miała miejsce w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II prezentacja „Parki krajobrazowe Lubelszczyzny”.

W dniu 16 marca br. w oszałamiających pięknem wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Kozłówce odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademii Kozłowieckiej. W tegorocznej Akademii udział wzięli także przedstawiciele Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Zrodziła się idea wytyczenia szlaku turystycznego śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Lasach Kozłowieckich. W sobotę 9 marca br. uczyniono pierwszy krok w kierunku jej realizacji.

W niedzielę 20 stycznia 2019 r. w Nasutowie i Nowym Stawie k/Lublina odbyły się obchody rocznicowe Powstania Styczniowego. Była to 156 rocznica wybuchu największego powstania narodowego na Lubelszczyźnie. Organizatorem tych obchodów jak co roku było Towarzystwo Edukacji Patriotycznej z Nasutowa im. Gen. Karola Ziemskiego prezes Sergiusz Kieruzel oraz Fundacja Nowy Staw. W uroczystościach brało udział wielu zgromadzonych gości, zaproszenie otrzymał również Ośrodek Zamiejscowy w Lubartowie.

W grudniowy, przysypany śniegiem wieczór, u murów zamojskiej twierdzy odbyła się prezentacja nt. lubelskich parków krajobrazowych.

„Biegam bo lubię lasy” to impreza biegowo-rodzinna organizowana przez Nadleśnictwo Lubartów na terenie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. W ramach tegorocznej edycji zorganizowanej 21 października odbyły się biegi dla dzieci, biegaczy dorosłych, marsz z kijami nordic-walking oraz bieg dla seniorów. Ten ostatni został objęty patronatem przez Ośrodek Zamiejscowy Lubartów Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.