Druga połowa lutego to czas, kiedy natura budzi się powoli z zimowego snu. Pojawiają się pierwsze zwiastuny wiosny. Mimo niskiej jeszcze temperatury spomiędzy topniejących płatów śniegu gdzieniegdzie wyglądają przebiśniegi i zawilce, a leszczyna pospolita przyozdabia swoje gałązki żółtymi baziami. Wśród koron drzew słychać coraz więcej radosnego śpiewu skowronków, które jako pierwsze powracają z ciepłych krajów, a na niebie można dostrzec klucze żurawi.
Zechciejmy zanurzyć się w budzącą przyrodę, wybierając się na całodniowy spacer po lasach Chełmskiego Parku Krajobrazowego... Nie bez przyczyny, użyliśmy tutaj słowa "zanurzyć". Na ścieżce, którą dla Was przygotowaliśmy występuje wiele obszarów podmokłych w postaci olsów, co może (choć wcale nie musi) nadawać tej wycieczce ekstremalny charakter.
Kilka ważnych informacji:
- trasa rozpoczyna się w miejscowości Ruda (współrzędne: 51.256460, 23.558371)
- w początkowym odcinku trasy (ok. 6 km) proponujemy trzymać się żółtego szlaku PTTK
- uwaga trudność! Przy punkcie oznaczonym literą "A" propozycja naszej trasy się urywa :). Waszym zadaniem jest zaplanowanie przejścia tak, aby przedostać się "suchą nogą", omijając podmokłe olsy z punktu "A" do punktu "B". Pomocą mogą być załączone przez nas mapy: topograficzna, siedlisk leśnych, rzeźby terenu czy też ortofotomapa
- druga połowa trasy nawiązuje do nieoznakowanych ścieżek leśnych
- szacunkowa długość trasy to ok. 13 km
POWODZENIA!