Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych dnia 12 września 2020 r. miał okazję uczestniczyć w pikniku ekologicznym „Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

POŻEGNIANIE ŻURAWI W URSZULINIE

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”.

Pożegnajmy żurawie wspólnie

Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy przyrodniczo-łowieckiej z okazji "Światowego Tygodnia Zwierząt".

W dniu 30 sierpnia 2020 r. w Kościele p.w. św. Jana Nepomucena w Dorohusku odbyła się uroczysta Msza Dożynkowa.

Rozprzestrzenianie się wirusa COVID 19 wpływa niemal na wszystkie dziedziny życia człowieka. Przyczynia się to również do zmiany zachowań i przyzwyczajeń każdego z nas. Zmiany nie ominęły również turystyki co doskonale widać na przykładzie odwiedzających Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie.

W zeszłym roku przeprowadziliśmy termomodernizację budynków Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie, w tym roku zabieramy się za obiekty infrastruktury turystycznej.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie wraz z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie zaprasza na konkurs fotograficzny o tematyce przyrodniczo-łowieckiej.

Rok temu po inwentaryzacji ścieżki przyrodniczej „Motylowe łąki” wydawało nam się, że storczyków jest o wiele mniej względem lat minionych. Dziś po przejściu ścieżką wiemy, że zeszły rok nie był jeszcze najgorszy.