Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Skierbieszowski Park Krajobrazowy w fotografii

Data startu: 10-04-2019 , data zakończenia: 24-05-2019

Dotyczy: Skierbieszowski Park Krajobrazowy

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Skierbieszowski Park Krajobrazowy w fotografii”.

 

Falisty krajobraz zachodniej części Działów Grabowieckich, na których położony jest Skierbieszowski Park Krajobrazowy, zatopione w nim wioski, kościoły, dwory, kapliczki i krzyże przydrożne wzbudzają coraz większe zainteresowanie fotografów. To doskonały teren do organizowania plenerów fotograficznych.

Dostrzegł to już w XIX wieku właściciel Orłowa Murowanego Kajetan hrabia Kicki, kiedy pisał w swoim testamencie, w 1878 roku, że: „w zakresie zaś zewnętrznych ukształceń pomocną być tu może fotografia”. Wskazywał nawet konkretne miejsca na terenie wchodzącym dziś w skład Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego „z których widok fotografią ujęty rzeczywisty urok piękna przedstawiać może” i „które najobojętniejsze nawet usposobienie, przez poczucie istotnego piękna z uśpienia poruszyć będą zdolne”.  

 

Wierni testamentowi starego hrabiego i z myślą o młodych adeptach fotografii zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny „Skierbieszowski Park Krajobrazowy w fotografii”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu gmin położonych w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym. Ma on na celu wzbudzenie zainteresowania przyrodą, obiektami historyczno-kulturowymi i krajobrazami Parku i ukazania owego „rzeczywisty urok piękna” Parku. Liczymy na to, że będzie także pretekstem do doskonalenia kunsztu fotograficznego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia