Przeskocz do treści Przeskocz do menu

O nowych tablicach ZLPK w „Wieściach z Rybczewic”

W najnowszym numerze „Wieści z Rybczewic” ukazał się artykuł o nowych tablicach Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

 

„Wieści z Rybczewic” to czasopismo samorządu terytorialnego wydawane przez Urząd Gminy Rybczewice. W najnowszym, zimowym numerze gazety ukazał się drukiem artykuł „Nowe tablice Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego” autorstwa pracownika Biura ZLPK, Krzysztofa Wojciechowskiego. W minionym roku na terenie gminy Rybczewice ustawione zostały przez ZLPK 3 nowe tablice: 2 graniczne i jedna informacyjna. Poza tym odnowiono wszystkie dotychczas ustawione tablice graniczne (1) i informacyjne (2). Tablice informacyjne i graniczne znajdujące się na terenie Gminy Rybczewice zostały współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. O wszystkich w/w działaniach ZLPK na terenie Gminy Rybczewice jej mieszkańcy jak i inni czytelnicy „Wieści z Rybczewic” przeczytają w opisywanym artykule.

Warto podkreślić, że najnowszy numer czasopisma to już niemal 70-cio stronnicowa książka, z której dowiemy się nie tylko o sprawach bieżących z życia gminy, inwestycjach na jej terenie itp. ale i o wszelkich wydarzeniach realizowanych w minionym roku. Do nich należy im. wydarzenie plenerowe „Jarmark Królewski”, w którym udział wzięli pracownicy ZLPK z Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie.

Czasopismo w wersji elektronicznej można pobrać pod adresem:

http://www.rybczewice.pl/userfiles/file/Gazeta%20gminna%20pdf/Gazetka_zima_2019%20wersja%20do%20druku_fix_akceptacja.pdf

 

tekst: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK