Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu

Rok utworzenia 1990
Powierzchnia 23338,00 ha
Położenie Wyżyna Lubelska / Obniżenie Chodelskie, Małopolski Przełom Wisły, Równina Bełżycka, Wzniesienia Urzędowskie
Jednostka odpowiedzialna Ośrodek Zamiejscowy w Lubartowie

Aktualności

16 września br. w podlubelskich Bełżycach odbyło się I Lokalne Forum „Razem dla ekologii w Gminie Bełżyce”. Wspólna inicjatywa niezwykle aktywnego koła Gospodyń Wiejskich ze Starych Wierzchowisk, Burmistrza Bełżyc oraz Stowarzyszenia Razem dla Bełżyc zaowocował interesującym spotkaniem miłośników zdrowego życia i dzikiej przyrody.

O przyrodzie i eko-logicznym życiu w Bełżycach

Turystyka rowerowa to świetny sposób na aktywne zwiedzanie bliższej i dalszej okolicy. Rower pozwala sprawnie przemieszczać się po jezdniach, drogach czy nawet ścieżkach. Jednak najwygodniejsze, najbezpieczniejsze i najbardziej lubiane przez rowerzystów są trasy rowerowe przygotowane specjalnie dla nich. Lubelszczyzna może się pochwalić wielokilometrowymi szlakami i trasami rowerowymi. Wśród nich wyróżnia się szlak Green Velo biegnący przez wschodnią część województwa. Teraz jest szansa na stworzenie równie atrakcyjnej trasy wzdłuż zachodniej granicy regionu czyli Wisły.

Powstanie Wiślana Trasa Rowerowa

Zdrowy styl życia i dbanie o kondycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa. Jedną z najbardziej popularnych form aktywności fizycznej jest bieganie. Jest to sport dostępny dla wszystkich, można go uprawiać go wszędzie i bez specjalistycznego sprzętu (na początek wystarczą tylko buty) czy szczególnych umiejętności. Można biegać w mieście - jednak przyjemniejsze jest bieganie wśród lasów i pól.