„WITAJ SZKOŁO NA WESOŁO” – WYCIECZKA ROWEROWA DO OŚRODKA EDUKACYJNO-MUZEALNEGO W BRZEŹNIE

  • 25-09-2019

Rok szkolny w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie oficjalnie rozpoczęty. Pierwsze zajęcia jakie zorganizowaliśmy to „Terenowe Zajęcia Rowerowe” po Chełmskim Parku Krajobrazowym.

Zajęcia te odbyły się podczas wycieczki „Witaj Szkoło na Wesoło” , w której uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej  w Rudzie-Hucie – członkowie Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej „Ruda Team”  oraz turyści indywidualnymi z grupy Rowerowej „Odnowa” w Chełmie i Chełmskiego Klubu Cyklistów PTTK.

Rowerzyści mieli okazję podczas zajęć podziwiać jesienny krajobraz Chełmskich Torfowisk Węglanowych, zwiedzić jako pierwsza grupa po remoncie budynek Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego, oraz uczestniczyć w konkursie wiedzy „Znam Lubelskie Parki Krajobrazowe” o Chełmskim Parku Krajobrazowym. Wszystkie osoby piszące test otrzymały drobne upominki i materiały promocyjne.

Na zakończenie zajęć wszyscy zebrali się przy ognisku by móc podzielić się wrażeniami z wycieczki oraz załatać przedziurawione dętki…

 

Tekst i zdjęcia: Paweł Łapiński (ZLPK OE-M w Brzeźnie)