Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Uroczyste podsumowanie konkursu

11 grudnia 2019 r. pracownicy ośrodka przybyli do miejscowej szkoły, by ocenić prace konkursowe. Ilość zgłoszonych do konkursu karmników przerosła nasze oczekiwania, wyniosła – 70!. Liczba ta jest imponująca zwłaszcza, że konkurs skierowany był do uczniów z klas IV-VIII. Pomysłowość, trwałość materiałów i solidność wykonania sprawiły, że komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór. W jej skład weszli pracownicy parku oraz nauczyciele z miejscowej szkoły, którzy oceniali prace w II kategoriach wiekowych: uczniów kl. IV-V i uczniów klas VI-VIII.

Wyłoniono następujących laureatów:

Uczniowie kl. IV-V:

I miejsce – Lena Hryciuk kl. 5c

II miejsce – Kacper Daniluk kl. 4a

III miejsceMaciej Kajka kl. 5c

Wyróżnienia: Karolina Michaluk kl. 4a, Maja Daniluk kl. 4a, Lena Kapłan kl. 4a           

Uczniowie kl. VI-VIII:

I miejsce – Krystian Andrusiuk kl. 6a

II miejsce – Eliza Kwiatkowska kl. 6b

III miejsce– Paulina Andrusiuk kl. 6c

Wyróżnienia:  Cezary Hołub kl. 6c, Anna Kaliszuk kl. 6c, Liliana Gołoś kl. 6 a

Wyróżnienie specjalne  otrzymał Filip Łukijaniuk z kl. 1b

Podsumowanie konkursu odbyło się 18 grudnia br. tuż po Jasełkach, przedstawionych całej społeczności szkolnej. W tak podniosłej atmosferze nadchodzących świąt, zostały wręczone nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom oraz drobne upominki wszystkim uczestnikom konkursu.

Realizacja tego konkursu była możliwa dzięki przychylności dyrekcji szkoły a także nauczycielom: p. Iwonie Kaliszuk, p. Wioletcie Doroszuk, p. Jackowi Olichwirukowi i p. Katarzynie Chilkiewicz.

Wszystkim składamy podziękowania, przede wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę nad wykonaniem karmników. Pozostało nam już tylko czekać na zimową aurę, by wykorzystać nowe karmniki niosąc pomoc ptakom a jednocześnie doświadczyć bliższego kontaktu z nimi.

 

Tekst: M. Żychowska

Zdjęcia: A. Łazeba, M. Żychowska