Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Skierbieszowski Park Krajobrazowy w rysunku

Data startu: 10-04-2019 , data zakończenia: 24-05-2019

Dotyczy: Skierbieszowski Park Krajobrazowy

Dla uczennic i uczniów, którzy uwielbiają „z pędzlem w dłoni kwitnąć pośród traw” i „malować akwarelą sielskie błonia” (jak śpiewał Jacek Kaczmarski) Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie przygotował specjalny konkurs.

 

Urokliwe krajobrazy Działów Grabowieckich, na których położony jest Skierbieszowski Park Krajobrazowy malował w XIX wieku słynny malarz, szkicownik i rysownik epoki romantyzmu Michał Elwiro Andriolli. Czemu zatem współcześni młodzi mieszkańcy tych terenów nie mogliby robić tego samego?

Z myślą o uczniach i uczennicach szkół z terenu gmin położonych w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym, którzy chcą „zapisać” parkowe krajobrazy, budynki, gatunki roślin i zwierząt w obrazie, zorganizowany został konkurs „Skierbieszowski Park Krajobrazowy w rysunku”. Wszystkim uczniowskim artystycznym duszom pozwala on ukazać swoje talenty w dowolnej technice malarskiej czy rysunkowej. Warunek jest tylko jeden – przedstawiony na obrazie krajobraz czy obiekt musi znajdować się lub pochodzić z terenu Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego.

 

Czekamy zatem z niecierpliwością na współczesnych naśladowców Andriolliego

 

Bądź jak Andriolli i przyślij do nas swoją pracę do 24 maja 2019 roku.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!  

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia