„PRZYRODNICZE ŁOWISKA 2019” – KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZTRZYGNIĘTY

  • 21-11-2019

Dnia 20 listopada 2019 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie miało miejsce posiedzenie Komisji Konkursowej konkursu fotograficznego „Przyrodnicze łowiska 2019”. Konkurs został zorganizowany przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

W skład Komisji Konkursowej weszli:

  1. Dariusz Kostecki – fotograf przyrody członek Związku Polskich Artystów Fotografików
  2. Mirosław Sawicki – Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Chełmie

 Na adresy organizatorów napłynęło 109 prac. Prace, które spełniały kryteria regulaminu zostały podzielone na 3  kategorie:

  1. Dorośli w tematyce: sceny myśliwskie, fauna i flora, krajobraz przyrodniczy
  2. Uczniowie w tematyce: flora i krajobraz przyrodniczy
  3. Uczniowie w tematyce: fauna

Każda praca podlegała indywidualnej analizie członków komisji pod względem techniki wykonania, oryginalności motywu i  wartości estetycznych. Laureatami konkursu zostali:

KATEGORIA I

Ilość ocenianych prac: 10

MIEJSCE I: Arkadiusz Stachowicz z Chełma, tytuł zdjęcia „Koncert”.

WYRÓŻNIENIE: Leszek Jan Walenda z Lublina, tytuł zdjęcia „Przeprawa”.

KATEGORIA II

Ilość ocenianych prac: 63

MIEJSCE I: Kacper Sebastian Klekot z Rudolfina, tytuł zdjęcia „Wieczorne Dmuchawce”.

MIEJSCE II: Paulina Strelczuk z Kamienia, tytuł zdjęcia „Muchomor - jedynak”.

MIEJSCE III: Kalina Kaczanowska z Lublina, tytuł zdjęcia „Jesienne Kasztany”.

WYRÓŻNIENIA: Karolina Ratomska z Bakus Wanda, Martyna Józak z Kamienia, Martyna Greszta z Bakus Wanda.

KATEGORIA III

Ilość ocenianych prac: 36

MIEJSCE I: Agata Misterek z Lublina, tytuł zdjęcia „Wiewiórka”.

MIEJSCE II: Julia Oziębło z Rudy, tytuł zdjęcia „Nurkujące dzikie kaczki”.

MIEJSCE III: Zuzanna Stachel ze Stawu, tytuł zdjęcia „Mistrz tygrzyk przy pracy”.

WYRÓŻNIENIA: Przemysław Prucnal z Zamieścia, Kacper Sebastian Klekot z Rudolfina, Wiktoria Dubiel ze Skordiowa.

 

O sposobie przekazania nagród i upominków zwycięzcy oraz wyróżnieni zostaną powiadomieni w najbliższym czasie.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

Tekst i zdjęcia: Paweł Łapiński (ZLPK OE-M w Brzeźnie)