PRACE PIELĘGNACYJNE NA ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ „MOTYLOWE ŁĄKI”

  • 26-08-2019

W Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie wakacje to dobry czas by przygotować się na przyjęcie grup w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Przez cały sezon wegetacyjny mimo upałów i suszy roślinność bujnie wzrastała i teraz aby nie zniszczyła infrastruktury turystyczno-edukacyjnej trzeba ją trochę „przyciąć”. Prace pielęgnacyjne prowadzone w miesiącach lipiec-sierpień to głównie wykaszanie samej linii ścieżki edukacyjnej, wokół tablic, pomostu, tarasu oraz przycinanie zakrzaczeń wierzbowych, które „weszły” na ścieżkę. Umożliwienie swobodnego przepływu powietrza pod tarasem i pomostem wydłuży żywotność drewnianych elementów tych konstrukcji a wykoszona ścieżka pozwoli na swobodne poruszanie się osób nawet w ubiorze niezbyt dostosowanym do warunków terenowych.

Zapraszamy wszystkich turystów indywidualnych do odwiedzenia Brzeźna. Mimo remontu samego Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego ścieżka edukacyjna „Motylowe Łąki” jest otwarta i przygotowana do zwiedzania torfowisk Chełmskiego Parku Krajobrazowego w czasie największej aktywności motyli.

Tekst i zdjęcia: Paweł Łapiński (ZLPK OE-M w Brzeźnie)