Pamięci prof. Janusza Janeckiego

Uroczystość jest kontynuacją spotkań pod Jesionem prof. Janusza Janeckiego zapoczątkowanych w 2016 roku. Odbędzie się w niedzielę 17 czerwca br. w miejscowości Siedliszcze koło Dubienki. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.30 odprawioną w kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Siedliszczu. Następnie uczestnicy udadzą się pod Jesion prof. Janusza Janeckiego gdzie nastąpi odsłonięcie tablic poświęconej jego osobie oraz utworzonemu z jego inicjatywy Strzeleckiemu Parkowi Krajobrazowemu. Przygotowanie i ustawienie tablicy zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Podczas uroczystości odbędą się zajęcia edukacyjne przygotowane przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, plener malarski przygotowany przez pracowników Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, konkurs pięknego pisania o przyrodzie, piesza wycieczka do Strzeleckiego Parku Krajobrazowego i inne atrakcje. Uroczystość połączona została z „Dniem rodziny” organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliszczu.

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Fundacja Krajobrazy, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliszczu, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Dubience i Urząd Gminy w Dubience.

Tekst: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK