Przeskocz do treści Przeskocz do menu

O Święcie Parków Krajobrazowych w Aktualnościach UP

W dwumiesięczniku Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ukazał się artykuł o tegorocznym Święcie Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego.

 

„Aktualności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” to dwumiesięcznik wydawany przez tę uczelnię. Zawiera informacje bieżące z działalności UP, a także wydarzeń, które są współorganizowane przez uczelnię lub też biorą w nich udział jej przedstawiciele. W numerze 94 (lipiec-sierpień) 2019 r. ukazał się artykuł „Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego” autorstwa pracownika Biura ZLPK Krzysztofa Wojciechowskiego. Tegoroczne Święto, które odbyło się dnia 2 czerwca w Skierbieszowie na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego było okazją do nagrodzenia osób, które w sposób szczególny wspierają lubelskie parki krajobrazowe. Z rąk Pana Janusza Bodziackiego, Dyrektora Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Honorową Odznakę „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych” otrzymał Jego Magnificencja prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. To już trzeci z naukowców tej uczelni, którzy ową Honorową Odznakę otrzymali (w latach poprzednich zostali nią wyróżnienie: prof. Eugeniusz Grela, prorektor UP w Lublinie i prof. Bogusław Sawicki, kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji UP w Lublinie).

Warto podkreślić, że ZLPK dość regularnie współpracuje z „Aktualnościami UP”. Na łamach tego czasopisma ukazują się artykuły pracownika ZLPK oraz zamieszczane są zdjęcia (trzy z nich zdobiły okładki czasopisma). Między innymi na okładce tegorocznego numeru 93 znalazły się zdjęcia Krzysztofa Wojciechowskiego, pracownika Biura ZLPK przedstawiające krajobrazy Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. W druku są też kolejne artykuły.

Jako Zespół cenimy sobie współprace z mediami, które są naszym naturalnym sojusznikiem w ochronie przyrody, edukacji a także popularyzacji naszych działań. Najlepszym tego przykładem było właśnie tegoroczne Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego. Zapowiedzi a następnie relacje z naszego Święta ukazały się w mediach lokalnych i regionalnych. Materiały filmowe wyemitowano w Telewizji Lublin (w Panoramie Lubelskiej i w Poranku Między Wisłą a Bugiem), audycję radiową wyemitowało Radio Lublin zaś Katolickie Radio Zamość emitowało na swoich falach aż trzy audycje (!). Artykuły prasowe zostały opublikowane w prasie lokalnej: Kronika Tygodnia, Tygodnik Zamojski a także Wieści Gminne (Kwartalnik Gminy Sitno), materiały ze Święta znalazły się także na profilach facebookowych licznych instytucji. Jest to „reklama” nie do przecenienia i wszystkim tym instytucjom jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

Opisywany nr „Aktualności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” można pobrać w wersji elektronicznej pod adresem:

https://www.up.lublin.pl/files/wydawnictwo/aktualnosci-up/aktualnosci_2019_4_94.pdf

 

tekst: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK