LATO W PLENERZE Z OŚRODKIEM EDUKACYJNO-MUZEALNYM W BRZEŹNIE - PODSUMOWANIE

  • 19-09-2019

Okres letni to czas wielu wydarzeń plenerowych podczas, których promują się poszczególne regiony Lubelszczyzny. W gminach, które położone są na terenie Parków Krajobrazowych aktywny udział w takich wydarzeniach bierze zawsze Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie w tym roku miał okazję promować walory przyrodnicze i krajobrazowe Parków Krajobrazowych i przedstawiać zainteresowanym swoją ofertę edukacyjną. Czas tego typu aktywności rozpoczął się w czerwcu Świętem Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego, gdzie wspólnie z innymi ośrodkami zamiejscowymi przygotowaliśmy ofertę zarówno dla dorosłych jak i dzieci, później kolejno uczestniczyliśmy w następujących przedsięwzięciach: Festyn Rodzinny w Brzeźnie, Nadbużańska Noc Świętojańska w Świerżach, Festyn Integracyjny „Święto Bociana” w Skryhiczynie, Jarmark Królewski w Rybczewicach, XV „Bolkowanie” w Hniszowie i zakończyliśmy we wrześniu Dożynkami Gminnymi w Dorohusku.

Podczas wymienionych wydarzeń szacujemy, że nasz punkt promocyjny odwiedziło ponad 3 000 ludzi, którzy nie tylko korzystali z ulotek dotyczących Parków Krajobrazowych,  mapek i folderów ale również chcieli szczegółowo otrzymać informację na temat poszczególnych gatunków zwierząt występujących na danym terenie, ciekawych miejsc do zwiedzenia albo szlaków do przejścia lub przejechania rowerem. Dla dzieci mieliśmy wiele konkursów, za udział w których nagradzaliśmy materiałami promocyjnymi a zwycięzców obdarowywaliśmy cenniejszymi nagrodami na scenie głównej. Łącznie w konkursach uczestniczyło 240 najmłodszych uczestników tych wydarzeń.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu działalności nasza oferta trafia do szerszego grona odbiorców a znak Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych staje się coraz bardziej rozpoznawalny.

Tekst: Paweł Łapiński (ZLPK OE-M w Brzeźnie)