Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Eko-pasjonaci w Katolickim Radio Zamość

Katolickie Radio Zamość rozpoczęło emisję audycji „Eko-pasjonaci” z udziałem … pracownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

„Eko-pasjonaci” to nowa audycja Katolickiego Radio Zamość poświęcona szeroko rozumianej ochronie środowiska, ochronie przyrody i działaniom proekologicznym. Emitowana jest na antenie Radia Dobrych Wiadomości (jak nazywane jest Katolickie Radio Zamość) w każdy wtorek o 18.15 oraz w sobotę o 9.40. Audycję prowadzi Anna Niderla-Kudach. Do grona osób biorących w niej udział został zaproszony pracownik Biura ZLPK Krzysztof Wojciechowski. Pierwsza z cyklu audycji emitowana została we wtorek 22 października br. o godzinie 18.15. Dotyczyła ekologii, tego czym jest ta nauka i jak jest rozumiana w społeczeństwie, czym się różni od ochrony środowiska i … sozologii. Rozmawialiśmy także o zagrożeniach środowiska tak w skali globalnej jak i na „naszym lokalnym podwórku”. Kolejna audycja emitowana będzie w sobotę 26 października o godz. 9.40 i dotyczyć będzie ochrony przyrody a także praktycznych działań mających na celu jej ochronę, które podjąć może każdy człowiek.

Warto zaznaczyć, że w każdej audycji zamieszczane jest pytanie konkursowe. Do wygrania są wartościowe nagrody, m.in. rowery, hulajnogi elektryczne, oczyszczacze powietrza oraz inne upominki.

Audycje, które już zostały wyemitowane można także odsłuchać ze strony Katolickiego Radio Zamość. Znajdują się pod poniższym linkiem:

https://www.radiozamosc.pl/s/134/eko-pasjonaci

 

tekst: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK

zdjęcia: Joanna Mazurek, KRZ i Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK