Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dzień Ziemi - w tym roku inny niż zawsze…

  • 06-05-2020

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku w dniu 22 kwietnia, właśnie mija już 50. rocznica. W ciągu ostatnich kilku lat, w tym czasie spotykaliśmy się z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu. Z tej okazji prowadziliśmy zajęcia edukacyjne nie tylko w szkolnej sali ale zazwyczaj były to gry i zabawy w plenerze. W tym roku miało być podobnie… Niestety w związku z sytuacją związaną z ogłoszeniem stanu epidemii na terenie naszego kraju, nie mogliśmy obchodzić tego dnia jak zawsze. Zależało nam jednak aby pomimo wszystko, Święto Ziemi nie przeminęło bez echa. Wykorzystując więc czas domowej kwarantanny, postanowiliśmy zachęcić uczniów i ich rodziców do wspólnej akcji przypominającej nam w tym dniu o naszej planecie. Zadaniem było wykonanie projektu koszulki zawierającej motyw przyrodniczy i krótkie hasło zachęcające do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Liczył się pomysł, wyobraźnia, kreatywność i przesłanie.

Swoje prace przesłali do nas:

Adrian Górniak

Amanda Ostapińska

Hubert Belal

Maksymilian Bajwoluk

Paweł Obydź

 

Dziękujemy za nadesłane projekty. Mamy nadzieję, że wykonane prace, uda się Wam również przenieść na koszulkę, którą z chęcią założycie.

Serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i gratulujemy pomysłów. Nasze upominki będą czekały na Was w sekretariacie Waszej szkoły.

 

Tekst: M. Bielecka ZLPK OZ Zamość