Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Spotkania konsultacyjne online ws. planów ochrony parków krajobrazowych

Zapraszamy do udziału w spotkaniach z interesariuszami planów ochrony parków krajobrazowych w imieniu Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska, która w konsorcjum z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest wykonawcą projektów planów ochrony parków krajobrazowych: Kazimierskiego, Nadwieprzańskiego i Szczebrzeszyńskiego. Ze względów epidemiologicznych spotkania zostaną zorganizowane w trybie online.

Harmonogram spotkań:

  • Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy – 4 listopada 2020 r.
  • Nadwieprzański Park Krajobrazowy – 5 listopada 2020 r.
  • Kazimierski Park Krajobrazowy – 6 listopada 2020 r.

We wspomnianym powyżej terminach w godzinach 10.00-13.00 na kanale YouTube zostaną przedstawione i omówione prezentacje przygotowane przez zespół autorski. Jednocześnie wszyscy zalogowani użytkownicy kanału (czyli posiadający swoje konto na platformie Google) będą mogli zgłaszać na bieżąco swoje uwagi i pytania korzystając z dostępnej w trakcie spotkania funkcji czatu. Dostępu do funkcji takiego komentowania (spełniającej z konieczności rolę dyskusji) nie będą posiadały osoby nieposiadające konta Google, ale będą one mogły oglądać wyemitowany materiał.

Nakanale Youtube znajduje się krótki film instruktażowy o tym jak założyć konto użytkowanika i jak korzystać z czatu.

Wszystkie zamieszczone na kanale YouTube prezentacje będą dostępne do końca prac nad Planami ochrony dla: Kazimierskiego PK, Nadwieprzańskiego PK i Szczebrzeszyńskiego PK.

Informacje na temat tego projektu i postępu prac można znaleźć także na stronie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych

Jednocześnie przypominamy, że formalne zgłaszanie uwag i wniosków do Planu ochrony dla Kazimierskiego PK, Nadwieprzańskiego PK i Szczebrzeszyńskiego PK jest możliwe do czasu zakończenia merytorycznych prac nad tym dokumentem, to jest do jesieni 2021 r. i powinno odbywać się w formie pisemnej na adres Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, ul. Mieczysława Karłowicza 4, 20-027 Lublin, tel.: 81 440 80 50, e-mail: sekretariat.zlpk@lubelskie.pl.

Pomimo tak niesprzyjających warunków epidemiologicznych, liczymy na wirtualne spotkanie z Państwem i konstruktywną dyskusję na temat potrzeb i możliwości ochrony walorów Kazimierskiego PK, Nadwieprzańskiego PK i Szczebrzeszyńskiego PK.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zaproszenie do udziału w spotkaniach