Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zapraszamy na odnowioną ścieżkę przyrodniczo – historyczną „Szczebrzeszyn – Kawęczynek”.

  • 04-08-2020

Ścieżka wiedzie przez jeden z najciekawszych i urokliwych fragmentów Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, ukazując jego niezwykle bogatą i wielokulturową historię, a także charakter przyrody Roztocza Zachodniego. W miejscach o szczególnych walorach przyrodniczych, widokowych czy historycznych znajdują się przystanki z tablicami opisowymi. W lipcu bieżącego roku pomalowane i odnowione zostały wszystkie tablice na ścieżce oraz tablica informacyjna przy Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie. Trasa cieszy się dużą popularnością zarówno wśród okolicznych mieszkańców, jak również turystów - coraz liczniej odwiedzających ten region w okresie wakacyjnym.

W Szczebrzeszynie - sercu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego trwa właśnie wyjątkowy Festiwal – Stolica Języka Polskiego. Patronem tegorocznej VI edycji jest Cyprian Kamil Norwid. Z tej okazji do miasteczka przybyli wybitni pisarze, aktorzy, muzycy i poeci, a region tętni obecnością przybyłych gości z całego kraju. Zachęcamy wszystkich do aktywnego odpoczynku wśród niezwykłej przyrody i malowniczych krajobrazów  Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.

Długość trasy wynosi 12 km, a na jej pokonanie należy przeznaczyć 3,5 godz. pieszo lub 1,5 godziny rowerem. Opis i mapa z przebiegiem całej ścieżki dostępne są na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://parki.lubelskie.pl/parki-krajobrazowe/szczebrzeszynski-park-krajobrazowy/sciezki-dydaktyczne/szczebrzeszyn-kaweczynek

 

Tekst: M. Bielecka (ZLPK OZ Zamość)

Zdjęcia: M. Bielecka, M. Grabek (ZLPK OZ Zamość)