Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Zakochaj się w Polsce" w Kozłowieckim Parku Krajobrazowym

  • 29-05-2020

"Zakochaj się w Polsce" to już ponad 140-to odcinkowy telewizyjny program krajoznawczy popularyzujący wiedzę o Polsce. Aktor Tomasz Bednarek (znany m.in. z serialu „Klan”), odwiedza ciekawe miejsca w całym kraju. Ekipa wraz z prowadzącym niejednokrotnie odwiedzała Lubelszczyznę. W programie prezentowano już Lublin, Chełm, Zamość, Biłgoraj oraz Krasnobród gdzie Tomek poznawał również Krasnobrodzki Park Krajobrazowy. Teraz przyszła kolej na Lubartów i nieodległy Kozłowiecki Park Krajobrazowy. Mieliśmy okazję towarzyszyć ekipie filmowej i opowiedzieć przed kamerą o walorach Lasów Kozłowieckich.  

Lubartów to miasto o wybitnych walorach krajoznawczych. Jego ozdobą są pałac Sanguszków i Bazylika Św. Anny. Lubartów to także miasto aktywnych ludzi: rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, wędkarzy, spacerowiczów i grzybiarzy. Wszystkie te pasje z powodzeniem realizowane są przez Lubartowian w nieodległym Kozłowieckim Parku Krajobrazowym. Ekipa programu „Zakochaj się w Polsce” postanowiła pokazać Kozłowiecki Park Krajobrazowy jako przestrzeń do realizacji różnych pasji outdoorowych. W wizycie w Parku uczestniczyli także pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, którzy oprowadzali realizatorów programu po najciekawszych miejscach. Ekipa odwiedziła parking leśny w Kopaninie i rozpoczynającą się przy nim trasę rowerowo-biegową, Rezerwat Przyrody "Kozie Góry", kwaterę myśliwską czyli dawną gajówkę Ordynacji Zamoyskich w Starym Tartaku oraz Stawy Wzory. Oczywiście poruszony został też temat walorów przyrodniczych Parku i występującej tu florze i faunie. Na planie zdjęciowym padło stwierdzenie, z ust prowadzącego Jacka Bednarka, że w Kozłowieckim Parku Krajobrazowym można spędzić weekend ale… jest tak pięknie, że można i całe życie ;-)

Teraz materiał zdjęciowy czeka tzw. postprodukcja – odcinek o Lubartowie i Kozłowieckim Parku Krajobrazowym zostanie prawdopodobnie wyemitowany po wakacjach. O dokładnym czasie emisji będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej jak i mediów społecznościowych.
 

Tekst: Michał Zieliński
Zdjęcia: Mariola Szewczyk-Szołtek