Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wystawa „Podlaski Przełom Bugu 2019”

  • 13-02-2020

Aktualnie wystawa jest dostępna w holu Bialskiego Centrum Kultury do 15 marca. Prezentuje prace 36 uczestników XXIV Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego, wśród których są przedstawiciele z Francji, Niemiec czy Ukrainy. Grono pozostałych uczestników stanowią mieszkańcy Siedlec, Białej Podlaskiej, Warszawy, a także: Sokołowa Podlaskiego, Lublina, Chełma, Zamościa, Białegostoku itd.

Na wernisaż przybyło wielu autorów fotografii, wykonanych w czerwcu 2019 r. podczas pleneru, który odbył się w granicach Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Coroczny plener skupia szerokie grono profesjonalnych fotografów a zarazem pasjonatów terenów nadbużańskich, którzy szczególnie wrażliwi na piękno przyrody, dokumentują ją niezłomnie od ponad dwóch dekad. Wystawy, ukazujące efekty pracy podczas plenerów, są prezentowane w różnych miastach Polski i są doskonałą okazją do promowania walorów przyrodniczych, krajobrazowych i historyczno – kulturowych doliny Bugu.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Fotoklub Podlaski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, stąd na otwarciu wystawy nie zabrakło przedstawicieli tych jednostek. Komisarzem pleneru i wystawy jest p. Andrzej Ruciński, który przez kolejne lata nie szczędzi czasu ani wysiłków, by zawsze wszystko zorganizowane było na najwyższym poziomie.

 

Tekst: M. Żychowska

Zdjęcia: Z. Chajkaluk