Do naszego Ośrodka napłynęło aż 71 prac z całego województwa lubelskiego. W tej edycji Konkursu nie mieliśmy żadnych pisanek z Brzeźna więc zaprosiliśmy do Komisji Konkursowej wieloletnią opiekunkę prac plastycznych uczniów – Panią Agnieszkę Gradowską – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brzeźnie. Prace oceniane były pod względem wartości estetycznych, pracowitości wykonania i wykorzystania motywów przyrodniczych.
Cieszymy się, że wykonawcy pisanek wzięli sobie do serca umieszczenie na swoich pracach motywów przyrodniczych charakterystycznych dla danego regionu i oprócz powszechnych zajączków, kurczaczków i baranków pojawiły się takie składniki lokalnej przyrody jak: motyl, żółw błotny, żaba, sowa, żuraw, bocian, perkoz, kaczka, gołąb, bażant, krogulec, wiewiórka, świerk, leszczyna, szuwary, trawy i polne kwiaty.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria I – dzieci z klas 0 – III szkół podstawowych.
Miejsce 1: JULIA SEREDA Z OKSZOWA (motyw żółwi błotnych, żurawi i wodnych szuwarów) , Wyróżnienia: Piotr Piela z Majdanu Zahorodyńskiego (motyw traw i polnych kwiatów), Konrad Grzywaczewski z Okszowa (motyw sowy), Mateusz Sobstyn z Annoboru (motyw kwiatów polnych).
Kategoria II – uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych
Miejsce 1: ZUZANNA STACHEL ZE STAWU (motyw motyla i bociana z żabą), Wyróżnienia: Aneta Zapora z Branwi Szlacheckiej (motyw zająca), Natalia Małyska z Annoboru (motyw kwiatów polnych), Bartosz Linde z Rudy Opalin (motyw zająca), Monika Spodniewska z Chełma (motyw kwiatów polnych).
Kategoria III – młodzież z klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i dorośli
Miejsce 1: KRYSTYNA TWOREK Z WÓLKI OKOPSKIEJ (motyw bociana, gołębi na gnieździe i kwiatów polnych) Wyróżnienia: Renata Sadurska z Walentynowa (motyw perkoza i krogulca), Julia Łubkowska z Włodawy (motyw żurawi), Renata Wójcik z Annoboru Kolonii (motyw leszczyny i wiewiórki).
Dziękujemy nauczycielom ze szkół w: Annoborze, Włodawie, Żółkiewce, Rudzie-Hucie, Stawie, Siedliszczu, Okszowie, Dobryniu Dużym, Świerżach, Branwi, Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie oraz pracownikom ośrodków zamiejscowych Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych za rozpropagowanie idei konkursu i opiekę nad uczniami.
O sposobie przekazania nagród laureatom powiadomimy w późniejszym terminie. Zachęcamy do obejrzenia najładniejszych prac w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu! WESOŁYCH ŚWIĄT!
Tekst i zdjęcia: Paweł Łapiński ZLPK OE-M w Brzeźnie