Przeskocz do treści Przeskocz do menu

UWAGA!!! UWAGA!!! OGŁASZAMY KONKURS „KONIK IMIĘ CHCIAŁBY MIEĆ”

W ostoi konika biłgorajskiego przyszły na świat koniki. Jest ich 6 (4 klacze i 2 ogierki). Na razie są bardzo smutne bo czekają na imiona, a pracownicy Ośrodka Zamiejscowego w Janowie Lubelskim postanowili, że ich wybór będzie należał do państwa. Bardzo prosimy więc o pomoc!!! 

W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Facebooka. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Regulamin konkursu oraz Wzór zgody dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Każdy uczestnik może podać w komentarzu pod zdjęciem dwa imiona dla konika biłgorajskiego. Jedno męskie i jedno żeńskie.

W nadawaniu nazw konikom przyjmuje się zasadę, że nadaje się źrebięciu nazwę zaczynającą się na tę samą literę (w miarę możliwości na tę samą sylabę) co nazwa matki. Nazwy kojarzyć powinny się z przyrodą (nie mogą to być imiona nadawane ludziom).

Imiona klaczy, które się oźrebiły to: Kukułka (klacz), Kuropatwa (klacz), Kalia (ogier), Konwalia (klacz), Kalina (klacz), Szarotka (ogier) - tak więc imiona powinny zaczynać się na litery K oraz S.

Imiona dla klaczy muszą się zaczynać tylko na literę K, natomiast dla ogierka na literę S lub K    

W przypadku, gdy propozycji tego samego imienia będzie kilka wygrywa osoba, która jako pierwsza wytypowała to właśnie imię.

Oczywiście przewidzieliśmy nagrody dla 6 osób, których imiona wybierzemy.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Kiszka ZLPK OZ w Janowie Lubelskim