Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Relacja z Pikniku Edukacyjnego z okazji 30-lecia Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego

  • 05-08-2021

W środę 4 sierpnia nasze namioty przeżywały prawdziwe oblężenie. Gry i zabawy edukacyjno-przyrodnicze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży ale równie chętnie uczestniczyli w nich dorośli.

Nasi pracownicy nie tylko sprawdzali wiedzę o zwierzętach leśnych, ich tropach, gatunkach drzew i motyli krajowych ale równie chętnie dzielili się swoją wiedzą w tym zakresie. Każda osoba, która rozwiązała prawidłowo trzy zadania mogła wylosować nagrodę.

Na tą okazję przygotowaliśmy również konkurs wiedzy ornitologicznej. Uczestnicy musieli rozpoznać gatunek ptaka, który przycupnął na drzewie oraz rozwiązać zadanie matematyczne. Chętnych było wielu i jak się okazało żaden ptak nie był im obcy.

Tego dnia w Szczebrzeszynie było wielu turystów, którzy korzystali za naszych podpowiedzi na aktywne spędzenie czasu. Przekazaliśmy wiele map naszych parków krajobrazowych położonych na Roztoczu i pokazywaliśmy najciekawsze trasy i miejsca do zwiedzenia.

Czas mijał nam szybko, a w dobrej zabawie nie przeszkadzał nawet drobny deszczyk, który się pojawiał co chwila.

Wszystko przebiegało sprawnie i na wysokim poziomie merytorycznym dzięki pomocy naszych kolegów z Ośrodków Zamiejscowych w Chełmie i Janowie Lubelskim. Dziękujemy: Jola Kiszka, Alicja Sulima, Paweł Łapiński, Marek Grzyb !

Imprezę uważamy za udaną i zapraszamy na kolejne wydarzenia przygotowane na te wakacje.

Już w piątek 6 sierpnia poprowadzimy „Spacer po wąwozach lessowych”.

Tekst: Małgorzata Grabek

Zdjęcia: Krzysztof Kowalczuk, Małgorzata Ciuryło, Małgorzata Bielecka