Przeskocz do treści Przeskocz do menu

rEKOlekcje o Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym

rEKOlekcje, to cykl audycji radiowych poświęcona ochronie środowiska i działaniom proekologicznym.

Audycje emitowane są na falach Katolickiego Radio Zamość w każdą sobotę o 9:45. Prowadząca audycję red. Anna Niderla-Kudach zaprasza do studia w KRZ osoby zajmujące się szeroko rozumianą ochroną środowiska, które opowiadają o swojej działalności, o ciekawych miejscach na terenie południowej Lubelszczyzny i o innych zagadnieniach związanych tematycznie z zakresem audycji.

Dwa sobotnie przedpołudnia (4 i 11 lipca br.) poświęcone były Skierbieszowskiemu Parkowi Krajobrazowemu, który w roku bieżącym obchodzi 25-lecie swojego istnienia. W gościnnym studiu Radia Dobrych Wiadomości pracownik biura ZLPK, Krzysztof Wojciechowski opowiadał o walorach przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych i turystycznych tego największego i najmłodszego z lubelskich parków krajobrazowych. Obie audycję można odsłuchać ze strony KRZ pod adresem: https://www.radiozamosc.pl/s/143/radiowe-ekolekcje

W każdym cyklu audycji zamieszczane są także pytanie konkursowe. Do wygrania są wartościowe nagrody, m.in. weekendowy pobyt dla rodziny 2+2 w Parku Rekreacji „Zoom Natury”, segway, robot sprzątający, oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, kosze ze zdrową żywnością, zestawy ekologicznych kosmetyków, rodzinne bilety wstępu do Ścieżki Edukacyjnej „Dinozaury Krasnobród”, książki i albumy. Aby je zdobyć należy wziąć udział w konkursie SMS-owym. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na zakończenie cyklu audycji.

Radiowe rEKOlekcje współfinasowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Tekst: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK

Zdjęcie: Łukasz Kot, Katolickie Radio Zamość