Przeskocz do treści Przeskocz do menu
  • 13-08-2021

Aktywność fizyczna połączona z obserwacją przyrody to jeden z najciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu. Jednak nie zawsze jest ku temu sposobność, toteż postanowiliśmy pokazać miejscowym dzieciom i młodzieży, że teren parku warto poznawać na dwóch kółkach. Mimo, iż ścieżka „Nadbużańskie Łęgi” znajduje się nie dalekiej odległości od Janowa Podlaskiego, to nie jest odwiedzana przez rzesze okolicznych mieszkańców. Z uwagi na wiek uczestników rajdu przemierzyliśmy tylko niewielką część tej ścieżki, naszym punktem docelowym była wiata z miejscem na ognisko, gdzie można było zregenerować siły i się posilić ciepłą kiełbaską.

Zanim nastąpił ten moment spacerowaliśmy po lesie poznając jego tajemnice i delektując się świeżym powietrzem. Uczestnikami takiej formy edukacji byli przede wszystkim uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej, którzy bardzo dobrze radzili sobie podczas przejazdu (pokonując dystans ok. 10 km) jak również z nieskrywaną ciekawością „podglądali” życie lasu.

Szybko i przyjemnie upłynął nam wspólnie spędzany czas. Mamy nadzieję, że pozytywne wrażenia  towarzyszące uczestnikom rajdu zaowocują częstszymi ich wizytami na naszym terenie chronionym.

Tekst: M. Żychowska 
Zdjęcia: Grażyna Nowicka (Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim)