Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Przed nami kolejne wydarzenie z cyklu „Wakacje z parkami krajobrazowymi”

Planujemy wspólnie pokonać na dwóch kółkach ok. 25 km trasę, startując z miejscowości Janów Podlaski. Następnie będziemy podążać na północny zachód - szlakiem rowerowym Green Velo wzdłuż Bugu, do granicy z województwem mazowieckim. Docelowo na Łysej Górze, z wysokiej skarpy, będzie okazja podziwiać naturalną dolinę Bugu. Z tego miejsca skierujemy się do przeprawy promowej w Gnojnie, gdzie planujemy odpoczynek. Po regeneracji sił ruszymy dalej trasą naszej ścieżki Kalinik do starorzecza Bużysko (za Starym Bublem) i na tym odcinku będziemy obcować przede wszystkim z dziką przyrodą. Żywimy nadzieję na ciekawe obserwacje przyrodnicze. Kolejny przystanek będzie mieć miejsce przy parkowej wiacie turystycznej w Bublu Łukowiskach, stamtąd poprzez miejscowości: Bubel Łukowiska, Stare Buczyce i Stary Pawłów powrócimy do Janowa Podlaskiego.

Startujemy o godz. 9:00 z dziedzińca Zamku Janów Podlaski, powrót do tego miejsca planujemy ok. godz. 13:00.

Tempo przejazdu i czas odpoczynku dostosujemy do wieku i kondycji uczestników rajdu. Udział w rajdzie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Chętnych zapraszamy na miejsce startu kilka minut przed godz. 9:00, pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, nakryciu głowy i wodzie.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wszystkich, którzy aktywnie spędzają wolny czas i z perspektywy jednośladów chcieliby poznawać Park  Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”!

Tekst: M. Żychowska, Zdjęcia: pracownicy ZLPK OZ w Janowie Podlaskim