Przeskocz do treści Przeskocz do menu

POZNAWANIE ŚWIATA OWADÓW

  • 06-07-2021

Początek lipca ZLPK OZ w Zamościu rozpoczął zajęciami edukacyjnymi. Podczas „Wakacyjnych zajęć rehabilitacyjno – rekreacyjnych” w Białobrzegach organizowanych przez Zespół Szkół „Krok za krokiem” staraliśmy się przybliżyć bogaty i niezwykły świat owadów. Zajęcia zaplanowaliśmy na piątek 2 lipca. I bardzo dobrze się złożyło bo był to jedyny dzień w tym deszczowym tygodniu, podczas którego nawet czasem spomiędzy chmur wychylało się słońce. Dzięki temu udało nam się pokazać i opowiedzieć o ważkach, motylach, trzmielach, bzygach. Poznać takie dziwne stworzenie jak wojsiłka czy też twory owadów jakimi są galasy.

Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie byli bardzo zainteresowani tym co można spotkać na ich terenie. O ile przepiękne świtezianki budziły zachwyt to już bielinki kapustniki wywoływały mniejszy entuzjazm. Ich gąsienice po prostu „pożarły” kapustę uprawianą na grządkach.

To nie było nasze pierwsze spotkanie z wychowankami Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” . Za każdym razem jest nam bardzo miło prowadzić dla nich zajęcia.

 

Tekst: Małgorzata Grabek

Zdjęcia: nauczyciele „Krok za krokiem”