Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Podsumowanie Wakacji z Parkami Krajobrazowymi

  • 15-09-2022

Rok szkolny trwa już jakieś dwa tygodnie, a pogoda za oknem zrobiła się iście jesienna. Jest to więc najwyższa pora, aby podsumować nasze tegoroczne wakacje i odłożyć je na półkę ze wspomnieniami :)

W tym roku po raz drugi organizowaliśmy cykl wycieczek z przewodnikiem z serii „Wakacje z Parkami Krajobrazowymi”. Wędrowaliśmy wśród malowniczych pól i wąwozów lessowych Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego i wzdłuż meandrującej rzeki Bobrówka w Parku Krajobrazowym Pojezierze Łęczyńskie. Odkrywaliśmy tajemniczy bór sosnowo-jodłowy w Rezerwacie Szklarnia oraz Ostoję Koni Biłgorajskich w Lasach Janowskich. Dla miłośników turystyki kwalifikowanej znalazł się również rajd rowerowy „Jednośladem pośród nadbużańskiej przyrody”, wiodący terenami Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu oraz rodzinny marsz na orientację po Sobiborskim Parku Krajobrazowym.

We wszystkich wycieczkach udział wzięło 125 osób + kot ;), pokonując łącznie ponad 50 km po Parkach Krajobrazowych województwa lubelskiego, poznając przy tym różnorodną przyrodę lubelszyzny. Wycieczki stanowiły doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy dotyczącej fauny i flory występującej w naszych Parkach.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszych wakacji!

 

Tekst: A. Sulima
Zdjęcia: pracownicy ZLPK