Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Odśmiecanie chełmskich krajobrazów

  • 28-09-2021
We wtorek 28.09.2021 r. przy współpracy z Urzędem Gminy Chełm, Filią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Chełmie, Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Chełmie, Nadleśnictwem Chełm oraz Kołem Łowieckim nr 23 Szarak w Chełmie podjęliśmy wyzwanie posprzątania kawałka naszej Planety w ramach akcji „Odśmiecanie krajobrazu”. W tym ważnym dla środowiska przedsięwzięciu pomagały nam dzielne dzieciaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czułczycach.

Obszarem naszych prac porządkowych był Zalew Stańków w Chełmskim Parku Krajobrazowym. Wciągu zaledwie godziny wspólnie zebraliśmy aż 11! wypełnionych po brzegi worków. Nieprawdopodobna liczba, która niekoniecznie napawa nas dumą…

Oprócz sprzątania był czas również na edukację ekologiczną uczestników. Dzieci miały okazję zaczerpnąć wiedzy z zakresu gospodarki odpadami dzięki doświadczeniu edukatorów z MPGK, którzy przygotowali szereg zabaw edukacyjnych. Nie obyło się oczywiście bez nagród i upominków, które swoim przeznaczeniem mają służyć świadomości ekologicznej. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem.

To był naprawdę intensywny poranek pełen pozytywnych i konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska i krajobrazu.

Tekst: Alicja Sulima (ZLPK OZ w Chełmie)
Zdjęcia: Tomasz Szafran, Alicja Sulima (ZLPK OZ w Chełmie)