Przeskocz do treści Przeskocz do menu

„Odkrywcy Lubelskich Parków Krajobrazowych” w Janowie Podlaskim z podsumowaniem konkursu „Drzewo w krajobrazie”

  • 05-10-2020

W piątkowy poranek w centrum naszego miasteczka pojawili się pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych przybywając z różnych zakątków województwa, by przygotować się na odwiedziny mieszkańców i turystów ciekawych świata przyrody. Kącik informacyjny zaopatrywał wszystkich zainteresowanych w nasze opracowania i materiały promocyjne a stoisko edukacyjne promowało pszczoły (w ramach kampanii Lubelskie Wspólnie dla pszczół) oraz całokształt świata żywego nawiązując do wielu różnych grup organizmów żywych. Ponadto stanowisko plastyczne dawało szansę na realizację własnych pomysłów twórczych z wykorzystaniem toreb płóciennych wielorazowego użytku, które każdy uczestnik zabierał ze sobą na pamiątkę.

Atrakcji było wiele, dzieci i młodzieży odwiedzających nas w ten dzień również nie brakowało. Każdy uczestnik tego wydarzenia, poza otrzymanymi za gry i zabawy gadżetami, został „zaopatrzony” w liczne treści przyrodnicze i to uważamy za nasz największy sukces. Zdobywanie wiedzy przez zabawę daje najlepsze efekty dydaktyczne.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=Y4ImL45gW3s&feature=youtu.be

 

Impreza plenerowa była także okazją, by podsumować konkursy realizowane przez OZ w Janowie Podlaskim i zaprezentować efekty prac wielu uczniów.

Tytuł plastycznych prac konkursowych „Drzewo w krajobrazie” nawiązuje do hasła tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu przypadającego na 20 października. W naszym konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Cz. Tańskiego w Janowie Podlaskim (przygotowując 18 prac) oraz Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim (7 prac). Laureatami zostali:

             w kategorii uczniów szkoły podstawowej:

I miejsce – Martyna Dacewicz

II miejsce – Amelia Lesiuk

III miejsce – Jakub Pietruczuk

Wyróżnieni zostali: Liliana Gołoś, Maria Owerko i Cezary Chlipalski.

               w kategorii uczniów szkoły średniej:

I miejsce – Ingrid Wasilewska

II miejsce – Karolina Ostrowska

III miejsce – Materusz Adamiuk

Wyróżnieni zostali: Patrycja Czuchan oraz Weronika Wilczak.

Tego dnia wyeksponowaliśmy także prace plastyczne uczniów kl. I-III przygotowanych w ramach wakacyjnych zajęć z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janowie Podlaskim na temat „Nadbużański krajobraz”. Oto autorzy najciekawszych:

I miejsce – Aleksandra Potocka

II miejsce – Antonina Listos

III miejsce – Natalia Cholewik

Wyróżnienia przyznano: Zosi Bilicz, Hani Listos i Mai Fabiańczuk.

Laureaci konkursów oraz osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ZLPK. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, w sposób szczególny podziękowania składamy także Pani Dorocie Matejuk-Bąk – nauczycielowi plastyki w w/w szkołach oraz Pani Renacie Kaczmarek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim, pod których czujnym okiem prace te powstały.

Tekst: M. Żychowska, Zdjęcia: A. Łazeba