Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Odkrywcy Lubelskich Parków Krajobrazowych

Spotkajmy się w najbliższą niedzielę - 27 września 2020 r. na Placu Litewskim w Lublinie. Tego dnia o godzinie 11.00 startuje wydarzenie "Odkrywcy Lubelskich Parków Krajobrazowych". Za nami już spotkania z mieszkańcami: Chełma, Szczebrzeszyna, Janowa Lubelskiego oraz Janowa Podlaskiego. Jesteś ciekaw jak było - zajrzyj na nasz Facebook.

W programie m.in.:

  • Zabawy przyrodnicze,
  • Warsztaty plastyczne,
  • Spacer z edukatorem,
  • Game-room przyrodniczy,
  • Wystawa fotograficzna pt.: „Oko w oko” – autorstwa Pana Andrzeja Blachy
  • Konkursy, quizy i loteryjki przyrodnicze z upominkami.

Zachęcamy także do odwiedzenia nas w namiotach podzielonych tematycznie:

„Turystyka w Parkach Krajobrazowych” – gdzie będziecie mogli zapoznać się z ofertą turystyczną oraz walorami przyrodniczymi i kulturowymi w parkach krajobrazowych. Będziecie mieli szanse na zapoznanie się z publikacjami (przewodniki, informatory, mapy) wydanymi przez ZLPK.

„Edukacja w Parkach Krajobrazowych” – gdzie przedstawimy Wam naszą ofertę edukacyjno-dydaktyczną. Będziecie mieli też szansę wziąć udział w grach i zabawach przyrodniczych, które poszerzą Waszą wiedzę o lubelskich parkach krajobrazowych. Dla najmłodszych przewidzieliśmy zabawy plastyczne i wiele innych atrakcji pod okiem naszych wspaniałych edukatorów.

„Ochrona przyrody w Parkach Krajobrazowych” wraz z szeroką informacją o kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: „Lubelskie wspólnie dla pszczół” – gdzie udzielimy szczegółowych informacji jak chronić faunę i florę występującą na terenie parków krajobrazowych oraz obszarach chronionego krajobrazu.

Wydarzenie, organizowane wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego – Pana Jarosława Stawiarskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Plakat "Odkrywcy Lubelskich Parków Krajobrazowych"

Pobierz i wyślij znajomym