Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Obchody Dnia Bociana Białego

  • 08-06-2021

Na konkurs wpłynęły łącznie 43 prace uczniów z klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim. Wybór prac zasługujących na uznanie był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane z ogromną starannością i zaangażowaniem.

Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Łazeba i Zyta Chajkaluk (ZLPK OZ w Janowie Podlaskim) oraz Izabela Oleszczuk - zastępca dyrektora ZPO w Janowie Podlaskim, postanowiła nagrodzić następujących uczniów: Zofię Chilkiewicz, Natalię Czuchan, Michała Jarockiego, Jakuba Chryścienko, Krystiana Makarewicz, Annę Kaliszuk, Mikołaja Łyczewskiego, Cezarego Hryciuk, Aleksandrę Sadowską i Filipa Rafałko.

Z uwagi na wysoki poziom prac konkursowych i obchodzone święto dzieci  doceniliśmy wszystkich uczniów, którzy do konkursu przystąpili przekazując im gadżety ZLPK. 

Panująca w tym dniu w szkole atmosfera była wyjątkowa. Spotkaniom dzieci i młodzieży towarzyszył luz i radość ze wspólnie spędzanego czasu, nie było tradycyjnych zajęć lekcyjnych a po „paradzie bocianiej” czas umilały rozgrywki sportowe. Cieszymy się, że spotkania z miejscową społecznością szkolną. Dzięki niemu była okazja zwrócić baczniejszą uwagę na skrzydlatych sąsiadów naszych miejscowości – darzone przez ludzi szacunkiem bociany białe.

Tekst: M. Żychowska, Zdjęcia: A. Łazeba, Z. Chajkaluk