Przeskocz do treści Przeskocz do menu

O Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym w „Roztoczańskim Głosie”

W najnowszym numerze „Roztoczańskiego Głosu” ukazał się wywiad z pracownikiem Biura ZLPK.

                „Roztoczański Głos” jest miesięcznikiem społeczno-kulturalnym wydawanym przez Katolickie Radio Zamość. Czasopismo drukowane jest w nakładzie – bagatela – 10 000 egz. i kolportowane na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej (powiaty: zamojski, krasnostawski, biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, lubaczowski i niżański). Zaś wersja elektroniczna czasopisma dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej Katolickiego Radio Zamość pod adresem:

https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/2,roztoczanski-glos-nr-62020-zapraszamy-do-lektury

W najnowszym numerze czasopisma (nr 6[66] czerwiec 2020), ukazał się drukiem obszerny wywiad z pracownikiem Biura Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, Krzysztofem Wojciechowskim. Tematem wywiadu jest 25 rocznica istnienia Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Jest on największym i najmłodszym parkiem krajobrazowym w naszym województwie. Jest też parkiem, który położony jest najbliżej Zamościa i jednym z dwóch, które podlegają bezpośrednio pod Biuro ZLPK. Czytelnicy dowiedzą się z wywiadu, jakie walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczno-kulturowe posiada ten Park, jaki osobliwości przyrodnicze w nim spotkamy i jak wygląda infrastruktura turystyczna parku. Rozmowę przeprowadziła redaktor Anna Niderla-Kudach z Katolickiego Radio Zamość. Wywiad ukazał się w ramach cyklu „rEKOlekcje – radiowe lekcje o ekologii” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Całość najnowszego numeru „Roztoczańskiego Głosu” z opisywanym wywiadem dostępna jest w wersji elektronicznej pod adresem:

https://static.radiozamosc.pl/data/wysiwig/files/PDF-y/Roztoczanski_Glos_pdf/6.2020.pdf

tekst: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK

zdjęcie: Łukasz Kot, Katolickie Radio Zamość