Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Lifting" ścieżki dydaktycznej "Bochotnica"

  • 14-02-2020

Kazimierski Park Krajobrazowy to obszar o niezwykłych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych. W dotarciu do nich pozwala szereg gęsta sieć szlaków pieszych, konnych, rowerowych oraz ścieżek  dydaktycznych. Te, powstałe staraniem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, jeszcze w poprzednim wieku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Aby jednak wędrówka po nich była bezproblemowa i przyjemna należy im się co jakiś czas „lifting”. W pierwszej kolejności odnowiona została ścieżka dydaktyczna w Bochotnicy.

Ścieżka dydaktyczna w Bochotnicy ma długość ok. 5 km i pozwala poznać najciekawsze miejsca wokół miejscowości. Należą do nich m.in. wyjątkowe kamieniołomy komorowe, będące jednym z największych zimowisk nietoperzy na Lubelszczyźnie, ruiny zamku, punkty widokowe, wąwozy czy stanowiska niezwykle interesujących roślin ciepłolubnych.
 

W ramach przygotowań do tegorocznego sezonu turystycznego na ścieżce zostało kompleksowo odnowione oznakowanie (białe kwadraty z ukośnym czerwonym paskiem). Wymienione zostały również 2 tablice informacyjne, w punktach początkowym i końcowym ścieżki: w centrum miejscowości przy przystanku autobusowym i przy szkole podstawowej.

W dalszej perspektywie ścieżka zostanie doposażona w słupki z QR-kodami, które umożliwią użytkownikom smartfonów uzyskać informacje  prezentowane przy każdym z przystanków. Oczywiście planowane jest też systematyczne odnawianie kolejnych ścieżek.

Tekst: Michał Zieliński
Zdjęcia: Agnieszka Trawińska