Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Korona Chełmskich Parków Krajobrazowych Podsumowanie akcji

  • 31-12-2020

W dniach 9 – 23 grudnia 2020 na terenie czterech Parków Krajobrazowych położonych na obszarze działania Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie odbywała gra terenowa pt. „Korona Chełmskich Parków Krajobrazowych”.

Działanie polegało na zdobyciu najwyższego wzniesienia w Chełmskim, Poleskim, Strzeleckim i Sobiborskim PK na podstawie zamieszczonych uprzednio na stronie www.parki.lubelskie.pl map lokalizacyjnych. Na pierwszego zdobywcę „szczytu” w każdym z czterech punktów czekała nagroda w postaci świątecznego prezentu pełnego ciekawych materiałów promocyjnych Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony społeczności lokalnej. Wiele osób wyraziło chęć wzięcia udziału również w przyszłym roku. Co więcej, do organizatorów docierały pytania dot. rozszerzenia akcji w kolejnych edycjach o wszystkie parki krajobrazowe województwa lubelskiego. Statystyki profilu na Instagramie pokazują, że średnia ilość wyświetleń postów dot. „Korony Chełmskich Parków Krajobrazowych” wyniosła każdorazowo 290. Jeśli chodzi o profil Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na Facebooku – 1730!

Inicjatywa pozwoliła uczestnikom na aktywne spędzenie przedświątecznego czasu na łonie natury oraz poznawanie Parków poza utartymi szlakami. Mamy nadzieję, że akcja przyczyniła się do wzrostu zainteresowania parkami krajobrazowymi oraz była doskonałą motywacją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

 

Tekst: Alicja Sulima (ZLPK OZ w Chełmie)

Zdjęcia: Uczestnicy biorący udział w akcji